Koronawirus w Warszawie. Padł rekord liczby zakażeń. Ponad 100 osób drugi dzień z rzędu

Padł kolejny rekord jeśli chodzi o dobową liczbę przypadków zakażenia koronawirusem w Warszawie. Z informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że w ciągu ostatniej doby zakaziło się 129 osób.

Z komunikatu sanepidu wynika, że 423 mieszkańców Warszawy zostało ostatniej doby objętych kwarantanną domową. Pozytywny test dały badania 129 osób, a ozdrowiały 33. Łącznie w Warszawie dotychczas zanotowano 4653 przypadki zakażenia, a zmarło 145 osób. 

Koronawirus w Warszawie. Rekord w dobowej liczbie zakażeń

Najświeższy dobowy wynik zakażeń oznacza rekord. Jak zauważa portal TVN Warszawa, we wrześniu został on pobity po raz szósty. To także drugi raz, kiedy dobowy przyrost przekroczył setkę przypadków. Po raz pierwszy stało się to dzień wcześniej (w środę liczba ta wyniosłą 123). Od wybuchu pandemii do połowy września dobowa liczba zakażeń nie przekraczała 60. 

Zobacz wideo Wanda Nowicka o projekcie ustawy ws. bezkarności urzędników: To będzie tarcza antyrakietowa dla osób bliskich władzy

MZ: 1136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

W czwartek padł też rekord w skali całego kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1136 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Od wczoraj zmarło 25 zakażonych osób, a wyzdrowiało 597. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwach: małopolskim (183), mazowieckim (149) i pomorskim (143). Nowe infekcje wykryto również w pozostałych województwach: śląskim (110), łódzkim (84), wielkopolskim (84), podkarpackim (62), dolnośląskim (58), lubelskim (58), kujawsko-pomorskim (41), podlaskim (38), świętokrzyskim (36), zachodniopomorskim (28), warmińsko-mazurskim (23), lubuskim (20) i opolskim (19).

Po południu resort zdrowia poinformował o powiatach, które znalazły się w strefach z dodatkowymi obostrzeniami sanitarnymi. Wśród nich są dwa powiaty mazowieckie - otwocki i przasnyski. Oba znalazły się w strefie żółtej.

Więcej o: