Ognisko koronawirusa w sortowni Poczty Polskiej na ul. Łączyny. Jeden z pracowników chory na COVID-19

U jednego z pracowników warszawskiej sortowni Poczty Polskiej stwierdzono infekcję koronawirusem - podaje warszawska "Gazeta Wyborcza". "Podjęliśmy decyzję o dezynfekcji i sporządziliśmy listę pracowników mających kontakt z zakażonym" - informuje rzeczniczka spółki.

Jak dowiedziała się warszawska "Gazeta Wyborcza", 28 czerwca zwierzchnicy otrzymali informację, że jeden z pracowników Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej przy ul. Łączyny 8 w Warszawie (tzw. WER Warszawa) choruje na COVID-19. Tę informację w środę potwierdziła rzeczniczka prasowa spółki Justyna Siwek.

Pracownik nie miał objawów choroby, ostatni raz był w pracy 26 czerwca 2020 roku. Podjęliśmy decyzję o dezynfekcji i sporządziliśmy listę pracowników mających kontakt z zakażonym

- napisała rzeczniczka Poczty Polskiej. Nie podała jednak informacji, w którym dziale pracuje pracownik, który zachorował na COVID-19. Informator "Wyborczej" twierdzi, że chodzi o dział wysyłek zagranicznych, przez który przechodzą wszystkie przesyłki do Polski.

Brak środków dezynfekujących

Justyna Siwek dodała, że sortownia funkcjonuje od tygodni podzielona na strefy, a pracownikom zapewniono wszystkie niezbędne środki ochronne, które zakupiono za 57 mln zł. Dziennikarz "Wyborczej" zaznacza, że podczas wizyty nie zauważył tam płynów do dezynfekcji, co potwierdzają rozmówcy gazety.

Zobacz wideo Wybory prezydenckie. Jak głosować bezpiecznie w dobie pandemii?
Więcej o: