W Warszawie największy wzrost zakażeń koronawirusem od majowego rekordu. Jest kilka nowych ognisk

W Warszawie znów wzrosła liczba zakażonych koronawirusem - tylko w piątek w stolicy odnotowano 33 nowe przypadki i poinformowano o śmierci kolejnej osoby. To najwyższa liczba dobowych zakażeń od majowego rekordu, gdy w ciągu jednego dnia SARS-CoV-2 wykryto u ponad 50 osób. Rośnie również liczba zakażonych w całym województwie mazowieckim.

Warszawski sanepid poinformował, że tylko w piątek do godziny 13 w stolicy potwierdzono 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To najwyższy dobowy wzrost zakażeń od 26 maja, gdy w Warszawie odnotowano jednego dnia aż 55 nowych przypadków koronawirusa.

Zobacz wideo

Koronawirus w Warszawie. Najwyższy dobowy wzrost od majowego rekordu

Sanepid poinformował też, że w piątek w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona - 78-letni mężczyzna. Na terenie województwa mazowieckiego odnotowano łącznie 68 przypadków zakażenia, zmarły także dwie inne osoby - 82-latek z Kozienic i 90-latek z Radomia. 

Z danych podawanych przez warszawski sanepid wynika, że od marca do 22 maja tylko raz w ciągu jednej doby przybyło ponad 20 zakażonych osób. Wyraźny wzrost odnotowano dopiero pod koniec maja - od tamtej pory wciąż nie można mówić o wyraźnej tendencji spadkowej. Łącznie zakażenie potwierdzono u 1403 osób. Na całym Mazowszu odnotowano za to 4240 przypadków koronawirusa, a zmarło 287 osób.

Kilka nowych ognisk koronawirusa w Warszawie. M.in. sekretariat KEP i schronisko dla bezdomnych

W ostatnim tygodniu pojawiło się kilka nowych ognisk koronawirusa - chodzi m.in. o schronisko dla bezdomnych przy ulicy Żytniej, w którym zakażenie potwierdzono u siedmiu osób, a kolejne czekają na wyniki testów. Wzrosła też liczba zakażonych w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku (obecnie jest tam już 63 przypadków SARS-CoV-2). Koronawirus pojawił się także u trzech pracowników pracujących przy infrastrukturze Tramwajów Warszawskich, u podopiecznego przedszkola przy ulicy Ryżowej w Ursusie. Nowe ognisko wykryto również w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, który mieści się przy skwerze Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - zakażonych jest pięć sióstr zakonnych. 

Również pod Warszawą są wykrywane nowe ogniska koronawirusa - chodzi m.in. o DPS w Zalesiu Górnym (14 przypadków zakażenia) oraz o szpital w Wołominie, gdzie zakażone są co najmniej trzy osoby - podaje "Wyborcza Warszawa".

Więcej o: