Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Placówka zamknięta, personel i dzieci w kwarantannie

Zamknięcie placówki i objęcie kwarantanną części pracowników oraz dzieci - to środki, które trzeba było zastosować po wykryciu koronawirusa w jednym z przedszkoli w Warszawie. Zakażone jest jedno z uczęszczających do niego dzieci. Przedszkola mogą funkcjonować od 6 maja z zachowaniem zasad sanitarnych.
Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z przedszkolaków z placówki przy ul. Ryżowej. Powiadomiono inspekcję sanitarną. Przedszkole zostało zamknięte do odwołania - podaje radio RDC. 

Jak poinformowała rzeczniczka urzędu miasta Karolina Gałecka, dziecko najprawdopodobniej zakaziło się od rodziców. 

TVN Warszawa podaje, że dzieci i personel z grupy, do której należy zakażony wychowanek, zostali objęci kwarantanną. To siedmioro dzieci z najmłodszej grupy oraz cztery osoby z personelu.

Obecnie do przedszkola przychodzi ok. 40-50 z zapisanych 70 dzieci. Dyrekcja zapewnia, że zachowano środki bezpieczeństwa, a przedszkolaki z innych grup nie miały kontaktu z osobami, które mogły się zakazić. Zdecydowano o przeprowadzeniu dezynfekcji w placówce.  

Wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego zalecenia dla przedszkoli opisują zasady dystansu i higieny, które mają zmniejszyć ryzyko zakażenia w placówce. 

Więcej o: