W Warszawie najwyższa liczba zakażonych od początku epidemii. Dwa duże ogniska na Woli i Targówku

W Warszawie rośnie liczba zakażonych koronawirusem - tylko we wtorek poinformowano o 55 nowych przypadkach w stolicy. To jeden z wyższych wyników od początku epidemii. Dwa duże ogniska koronawirusa wykryto w szpitalu Wolskim oraz w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku.

We wtorek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie poinformował, że w ciągu ostatniej doby w Warszawie potwierdzono aż 55 nowych przypadków koronawirusa. To najwyższy wynik od początku epidemii. Liczba nowych przypadków w stolicy nie przekraczała jak dotąd 50 osób dziennie (drugi najwyższy wynik zanotowano 15 kwietnia - wówczas było to właśnie 50 nowych przypadków). W sobotę poinformowano o 25 nowych przypadkach koronawirusa w stolicy, w niedzielę - o 4, a w poniedziałek już o 40.

Zobacz wideo Pandemia vs środowisko. Nieoczekiwane efekty dystansu społecznego i wątpliwości ekspertów

Koronawirus w Warszawie. Rośnie liczba nowych przypadków. Dwa nowe ogniska

Za wzrost zakażeń odpowiedzialne są m.in. dwa duże ogniska koronawirusa wykryte w Warszawie w ostatnich dniach. Chodzi o szpital Wolski przy ulicy Kasprzaka, w którym zakażenie potwierdzono u 26 członków personelu i 33 pacjentów a także o ośrodek dla cudzoziemców na Targówku. Jak opisuje "Wyborcza Warszawa", potwierdzono tam 32 przypadki COVID-19. Ośrodek poddano kwarantannie, a dwie osoby trafiły do szpitala. Łącznie w placówce prowadzonej przez Urząd do Spraw Cudzoziemców przebywa 111 osób. To samotne matki i ich dzieci.

Liczbę odnotowywanych dziennie przypadków koronawirusa w Warszawie widać na poniższym wykresie:

Sanepid informuje, że obecnie na kwarantannie domowej znajduje się 840 osób. Objęte izolacją domową są 104 osoby. W szpitalach jest 438 osób zakażonych koronawirusem. Od początku epidemii w Warszawie potwierdzono 1087 zakażeń koronawirusem. 91 osób zmarło.

Więcej o: