Trzaskowski krytykuje policjantów. "Pałka jedynym argumentem rządu". Jest odpowiedź

"Nie zgadzam się, aby Warszawa, ani żadne inne miasto w Polsce było miejscem, w którym policyjna pałka jest jedynym argumentem rządu" - napisał na Twitterze kandydat na prezydenta Polski i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Komenda stołeczna odpowiada: środki przymusu dobierane są adekwatnie do danej sytuacji.

W sobotę w Warszawie odbył się strajk przedsiębiorców. Protestujący zostali otoczeni przez kordon policji, ale części udało się wyminąć funkcjonariuszy i przejść w okolice siedziby PiS przy Nowogrodzkiej. Dochodziło do przepychanek z policjantami. Na agresywne działanie policji uskarżał się m.in. senator Jan Bury.

Strajk przedsiębiorców. Trzaskowski krytykuje policję

- Odseparowano posłankę Klaudię Jachirę, też ją szarpiąc, a nas doprowadzono siłą do samochodu, gdzie na schodkach tego samochodu dostałem uderzenie w nogi, z tyłu, pod kolana, co spowodowało, że upadłem na kolana, a następnie zostałem uderzony w plecy. Zostałem siłą wrzucony do "suki" policyjnej - opowiadał.

"Jako prezydent Warszawy nie akceptuję sposobu w jaki dziś potraktowano protestujących przedsiębiorców. Nie zgadzam się, aby Warszawa, ani żadne inne miasto w Polsce było miejscem, w którym policyjna pałka jest jedynym argumentem rządu. Potrzebny jest dialog, a nie przemoc" - skomentował zachowanie policji Rafał Trzaskowski.

Zobacz wideo Chiny vs koronawirus. Czy to już koniec epidemii?

KSP odpowiedziała prezydentowi stolicy i kandydatowi na prezydenta Polski. "Zawsze u podstaw działań Komendy Stołecznej Policji jest bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy, nie ma w nich miejsca na politykę. Panie Prezydencie śpb (środki przymusu bezpośredniego - red.) są dobierane adekwatnie do danej sytuacji i stopnia agresji osób wobec, których muszą być zastosowane" - czytamy na Twitterze. 

Więcej o:
Komentarze (262)
Trzaskowski krytykuje policjantów. "Pałka jedynym argumentem rządu". Jest odpowiedź
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 195 razy 175

  Wszyscy już widzieli jak senator sam na siłę "wepchnął" się do radiowozu, milicjo. Kłamstwo ma krótkie nóżki. Jesteście partyjną przybudówką PiS, nic więcej.

 • sceptyk2009

  Oceniono 125 razy 113

  ... a gdzie były kamery przypięte do munduru ?
  Ponoć wszyscy gliniarze mieli być w nie wyposażeni
  w trakcie interwencji - i co pan na to, panie rzeczniku ?
  A miało być tak ładnie, ''po amerykańsku''.

 • ironia_76

  Oceniono 124 razy 110

  Bezpieczeństwo mieszkańców? Jasne. A komu to niby ci przedsiębiorcy zagrażali?

 • kingsizemax

  Oceniono 116 razy 102

  Ku... mać - znowu jestem młody! Milicja na ulicach, na czele kraju jedynie słuszna partia, lepiej rozumiejąca potrzeby ludu niż on sam-a jedynie słuszna telewizja, czyli Ku...zja TVP tłumaczy zagubionemu narodowi jak zgniły zachód i jego płatni agenci w Polsce atakują ukochany przez naród rząd.

 • mark6

  Oceniono 101 razy 81

  PiSowska KLOAKA wylewa się na forum.
  Kiedy znajdziecie u Trzaskowskiego " dziadka z Wehrmachtu" , PiSowskie bydło ?
  PiSowskie brygady policyjnego terroru reagowały BRUTALNIE i o to ma się pretensje.
  Poza tym " rence" opadają jak się słyszy policyjnego kretyna twierdzącego, że senator sam
  / chyba radośnie/ wskoczył do policyjnego samochodu i tam dalej rozrabiał.

 • jsd1952

  Oceniono 92 razy 78

  Współczuje pobity, ale również policjantom. Nie współczuję komendantem i dowódców policji respektujacym bezprawne "edykty " władzy. Przypominam, że nie mamy procedur stanu wjatkowego i wszystkie rozporządzenia rządu ograniczające swobodę Obywateli są bezprawne. Za kilka lat będą się tłumaczyć jak Nazi w Norymberdze : wykonywaniem rozkazów. ..

 • wgrego

  Oceniono 79 razy 71

  szkoda że pislicja nie była taka adekwatna jak trzeba było robić porządek na ulicach z kibolami, narodowcami czy górnikami.....

 • bob_59

  Oceniono 78 razy 66

  W działaniach policji nie ma miejsca na politykę.
  Wykonujemy wyłącznie rozkazy kulawego duce...

 • konigin

  Oceniono 79 razy 65

  ZOMO wiecznie zywe, ale co sie dziwic jak krajem kieruje z tylnego siedzenia resortowy potomek i mentalny komuch, ktory za komuny mial rajskie zycie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX