Zwierzęta w trakcie epidemii wchodzą do miasta. Łoś wybrał Park Skaryszewski, spacerował, a potem "sjesta"

W czwartkowy poranek w Parku Skaryszewskim zaobserwowano łosia. Zwierzę najpierw przechadzało się alejkami, później wybrało odpoczynek w ogrodzie różanym. Po godz. 11 podano mu środki usypiające, trafi do Kampinosu.

Informacja o łosiu w Parku Skaryszewskim dotarła do straży miejskiej w czwartek rano, a zwierzę stało się szybko gwiazdą mediów społecznościowych. Eliza Kruczkowska z PFR uwieczniła łosia w trakcie spaceru alejkami parku.

Warszawa. Łoś w Parku Skaryszewskim

Później - jak opisywała warszawska Straż Miejska - łoś postanowił odpocząć w ogrodzie różanym. Na zamieszczonej fotografii widać, że zwierzęcia pilnowali strażnicy miejscy. 

Trwa akcja odławiania łosia w Parku Skaryszewskim. (...). Kopytny wybrał się na spacer, pożywił różami z rosarium - aktualnie odbywa sjestę. Apelujemy o ostrożność

- przekazała Straż Miejska po godz. 10.

Po godz. 11 Straż Miejska zamieściła nagranie z akcji pochwycenia łosia. Wygląda na to, że po podaniu zwierzęciu środków usypiających, ruszyło do jeziorka na terenie Parku Skaryszewskiego. Trzeba było je stamtąd wyciągnąć. Łoś trafi do Kampinosu.

Epidemia koronawirusa a zwierzęta

Zwierzęta w trakcie pandemii koronawirusa coraz częściej zjawiają się w miastach. W Warszawie na Bemowie w ostatnią niedzielę także zaobserwowano łosia.

Z kolei ulicami Zakopanego w połowie kwietnia przeszły sarny.

Więcej o: