Trzaskowski o "odmrażaniu" placówek i instytucji miejskich. Wiadomo, kiedy ruszą przedszkola i obiekty sportowe

Prezydent Warszawy podał daty otwarcia niektórych miejskich placówek i instytucji. Żłobki i przedszkola przyjmą dzieci 18 maja. Szybciej będzie można skorzystać z obiektów miejskich, ale tylko tych na świeżym powietrzu - zostaną otwarte już 14 maja.

- Rząd dał nam bardzo mało czasu na wdrożenie swoich pomysłów w życie - zaczął wtorkową konferencję Rafał Trzaskowski i zaapelował, by przy podejmowaniu kolejnych było inaczej. - Wszystkim nam zależy, aby wrócić do normalności - zapewnił.

Warszawa. Żłobki i przedszkola przyjmą dzieci 18 maja

Warszawskie żłobki i przedszkola otworzą drzwi dla podopiecznych 18 maja. Mowa o łącznie 450 placówkach: stu żłobkach i 350 przedszkolach. Zgodnie z rządowymi wytycznymi w jednej grupie będzie mogło być maksymalnie dwanaścioro dzieci.

Jak zapewnił podczas konferencji Rafał Trzaskowski, zadbano o odpowiednie przygotowanie placówek.
-  W sumie ozonowano ponad tysiąc obiektów w tydzień. W miniony weekend zdezynfekowaliśmy blisko 270 placów zabaw przy przedszkolach i żłobkach - przekazał Rafał Trzaskowski.

Jeśli chodzi o obiekty sportowe, takie jak pływalnie i hale sportowe, te nadal pozostaną zamknięte, w przeciwieństwie do placówek znajdujących się na świeżym powietrzu, z których będzie można skorzystać już od czwartku 14 maja.

Wciąż zamknięte będzie też warszawskie ZOO.

Rafał Trzaskowski poinformował, że w celu zapewnienia ochrony personelowi obiektów, które niebawem zostaną otwarte, samorząd kupił trzy miliony par rękawiczek, 320 tys. masek, 23 tys. przyłbic oraz 3,5 tys. fartuchów. - To jest niezbędny asortyment, żeby zabezpieczyć personel tych obiektów - podsumował. 

Od poniedziałku w Warszawie otwarte są też biblioteki. Jak poinformował Rafał Trzaskowski, obecnie działa 80 proc. z ponad 200, które działają w stolicy.

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o:
Komentarze (16)
Warszawa. Jest data otwarcia przedszkoli i obiektów sportowych
Zaloguj się
 • wojnis1979

  Oceniono 7 razy 5

  Czy ratuszu kupił te maseczki od brata ministra szumowskiego z 8 złotowa marzą na 1 sztuce jak to zrobił rząd?:/

 • jeak

  Oceniono 3 razy 3

  Czy zmienią się zasady (ilość osób) w komunikacji, bo ludzie będą stali cały dzień na przystankach ...?

 • marcin5050

  Oceniono 2 razy 2

  niech w końcu zdejmie kłódkę z 3-ch asfaltowych kortów na Witolińskiej.W tenisa gra się (zwykle) we dwie osoby, bezkontaktowo

 • melka_06

  Oceniono 1 raz 1

  Czy to znaczy otwarcie placów zabaw i miejskich siłowni?

 • teczowesmieci

  Oceniono 4 razy -2

  Ciekawe, czy będziemy mogli pomaszerować i pomachać naszymi szmatkami...

 • m44m

  Oceniono 7 razy -5

  Pewien 5-latek ma dwie mamy i urzędnicy nie chcą mu dać dokumentów, pewnie dlatego że Pan Trzaskowski ma tylko jedną.

 • morgenroth

  Oceniono 14 razy -8

  Kiedy następne palet-parki i plaże nad Wisłą? Czy są już szykowane jakieś ciekawe, tęczowe inicjatywy? Kiedy będzie płacz, że ni ma na komunikację i przedszkola?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX