Rada Warszawy planuje przedłużyć zakaz picia alkoholu na bulwarach. Do odwołania stanu epidemii

Jak dotąd było jasne, że zakaz spożywania alkoholu nad Wisłą ma obowiązywać do 30 czerwca. W najbliższy czwartek radni zajmą się wydłużeniem tego terminu - zakaz miałby obowiązywać od 1 lipca do odwołania.

19 marca tego roku, w związku z epidemią koronawirusa, Rada Miasta Warszawy zdecydowała, że wprowadzony zostanie czasowy zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych w stolicy. Obostrzenie objęło przede wszystkim bulwary nad Wisłą, najbardziej znane miejsce, gdzie warszawiakom pozwolono na picie "pod chmurką".

Zakaz picia alkoholu na bulwarach w Warszawie do odwołania

Zakaz ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Jednak pojawił się wniosek, by ten termin przedłużyć, jak uzasadniono w projekcie uchwały w tej sprawie:

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wprowadzonym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zasadne jest, aby zakaz spożywania napojów alkoholowych na terenach nadwiślańskich obowiązywał do dnia odwołania stanu epidemii.

Utrzymanie zakazu ograniczy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W uchwale jasno wskazano, że nowe zakazy mają zacząć obowiązywać od 1 lipca (by zachować kontynuację poprzednich), a trwać do "dnia odwołania na obszarze RP stanu epidemii". Głosowanie w tej sprawie zaplanowane jest na 12 maja.

Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?

***

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o: