Rada Warszawy planuje przedłużyć zakaz picia alkoholu na bulwarach. Do odwołania stanu epidemii

Jak dotąd było jasne, że zakaz spożywania alkoholu nad Wisłą ma obowiązywać do 30 czerwca. W najbliższy czwartek radni zajmą się wydłużeniem tego terminu - zakaz miałby obowiązywać od 1 lipca do odwołania.

19 marca tego roku, w związku z epidemią koronawirusa, Rada Miasta Warszawy zdecydowała, że wprowadzony zostanie czasowy zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych w stolicy. Obostrzenie objęło przede wszystkim bulwary nad Wisłą, najbardziej znane miejsce, gdzie warszawiakom pozwolono na picie "pod chmurką".

Zakaz picia alkoholu na bulwarach w Warszawie do odwołania

Zakaz ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Jednak pojawił się wniosek, by ten termin przedłużyć, jak uzasadniono w projekcie uchwały w tej sprawie:

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wprowadzonym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zasadne jest, aby zakaz spożywania napojów alkoholowych na terenach nadwiślańskich obowiązywał do dnia odwołania stanu epidemii.

Utrzymanie zakazu ograniczy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W uchwale jasno wskazano, że nowe zakazy mają zacząć obowiązywać od 1 lipca (by zachować kontynuację poprzednich), a trwać do "dnia odwołania na obszarze RP stanu epidemii". Głosowanie w tej sprawie zaplanowane jest na 12 maja.

Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?

***

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o:
Komentarze (17)
Koronawirus w Warszawie. Rada Miasta planuje przedłużyć zakaz picia alkoholu na bulwarach. Do odwołania stanu epidemii
Zaloguj się
 • mjuhbun

  Oceniono 2 razy 2

  Zamroczeni niby zamrożeni a jeszcze bardziej zapracowani tylko faktur nie wystawiają żeby dostać kasę z tarczy.

 • justas32

  Oceniono 4 razy 2

  Przecież na wirusa najlepszy jest alkohol. Dlaczego oni tak nienawidzą polskiej młodzieży kultywującej narodową tradycję ...

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 16 razy 2

  Banda debili. No normalnie banda debili i nic więcej.
  Po pierwsze, wyskakują przed szereg. Po drugie, to RZĄD ma wprowadzić prohibicję, W CAŁYM KRAJU, a nie opozycyjny prezydent Warszawy i Rada Miasta, w której PO ma większość.
  Jak można było zmarnować okazję, jaką było na samym początku kwarantanny podszywanie się pod organizacje katolickie i pisanie pełnych oburzenia listów do Kaczyńskiego i premiera (w tej kolejności), że powinno się subito zakazać sprzedaży alkoholu w całej Polsce?!

 • satur9

  Oceniono 7 razy 1

  I bardzo dobrze. Przynajmniej w tym roku nie będzie tych wstrętnych "knajp" zbitych z płyty wiórowej, łupiacych umcy-umcy w promieniu kilku kilometrów od środy do poniedziałku.

 • marianna1960

  Oceniono 8 razy 0

  Brawo powinien być całkowity zakaz picia a nie robienia z bulwarów miejsca do chlania i rzygania

 • m.godwin

  Oceniono 3 razy -1

  Jeśli chociaż raz dziennie nie wypijemy na zdrowie, to jeszcze długo nie pozbędziemy się wirusa.

 • romikus

  Oceniono 3 razy -1

  Oj tam , oj tam!! Pochalają wódy, a potem do kościółka po katolsku, do nowej Świątynii Opatrzności Bożej która jest ostoją warszawskiego katolstwa.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 7 razy -1

  Gdy była epidemia Kaczyński nie nosił maski,
  teraz gdy epidemia się skończyła pokazuje się z nią chętnie. A wybory się nie odbyły bo nie umieli ich przygotować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX