Warszawa otworzy żłobki i przedszkola później. Planowane otwarcie 18 maja

Warszawskie Biuro Edukacji poinformowało, że władze miasta planują otworzyć żłobki i przedszkola w poniedziałek 18 maja. Miasto zapewnia, że chce to zrobić jak najszybciej, ale w bezpiecznych warunkach.

Przypomnijmy, że podczas konferencji prasowej 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 6 maja będą mogły zostać otwarte żłobki i przedszkola, jednak ostateczną decyzję podejmą jednostki, którym takie placówki podlegają. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował wówczas, że stolica z całą pewnością nie otworzy żłobków i przedszkoli we wskazanym przez rząd terminie, bo Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny nie wydały odpowiednich wytycznych, które pozwoliłyby na bezpieczny powrót dzieci pod skrzydła opiekunek i opiekunów. 4 maja stanowisko warszawskiego samorządu zostało zaktualizowane w związku z wydanymi tego samego dnia wytycznymi GIS.

Zobacz wideo Rząd podejmuje decyzję o znoszeniu kolejnych obostrzeń. Dostępne będą m.in. przedszkola, hotele i galerie handlowe

Warszawa. Samorząd i dyrektorzy przedszkoli opracowują nowe procedury

"Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego związane z funkcjonowaniem przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w trakcie epidemii COVID-19, przedstawione 30 kwietnia 2020 r. w godzinach popołudniowych, budzą wątpliwości i wymagają doprecyzowania. W trosce o bezpieczne warunki opieki i pracy w stołecznych placówkach, samorząd warszawski musi wspólnie z dyrektorami przedszkoli opracować procedurę i nową organizację. Jest to m.in. zakup środków ochrony osobistej oraz ustalenie warunków organizacji pracy przedszkoli (w tym naboru do grup o zmniejszonej o połowę liczebności)" - czytamy w komunikacie Biura Edukacji.

Warszawski ratusz informuje jednocześnie, że planuje otworzyć żłobki i przedszkola w poniedziałek 18 maja, mając na uwadze to, że część warszawiaków i warszawianek musi wrócić do pracy. Do mieszkańców stolicy rozesłano także ankietę, w której zawarto pytanie o to, czy rodzice decydują się na skorzystanie z możliwości wysłania dziecka do przedszkola lub żłobka - podaje portal wawalove.wp.pl.

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas wydał wytyczne dla żłobków i przedszkoli w poniedziałek 4 maja, czyli tego samego dnia, gdy Warszawa ogłosiła, że chce otworzyć placówki opiekuńcze 18 maja. 

Więcej o:
Komentarze (14)
Warszawa otworzy żłobki i przedszkola później. Planowane otwarcie 18 maja
Zaloguj się
 • kostropacz

  Oceniono 14 razy 4

  Uwaga: "samochodemwszedzie" - łajza trollowa wszędzie. Tfu.
  Brawo dla prezydenta Trzaskowskiego za prawdziwą troskę o najmłodszych warszawiaków. I nie tylko najmłodszych, bo również o seniorów.

 • mika324

  Oceniono 5 razy 3

  Przez decyzję , że żłobkami oberwali także inni m.in szkółki piłkarskie, które jak w całej Polsce ruszyły miały ruszyć także w Warszawie od 4 maja, zastosowaniem oczywiście konkretnych zaleceń. Ale przez wojenkę na górze , oberwaliśmy i także zostaliśmy pozbawieni tej mozliwości. Mogą ćwiczyć Tylko ci co mają swoje boisko, czyli prawie nikt, Legia , Barcelona. Wystarczy przekroczyć granicę Warszawy i jest inaczej. Dlaczego ???
  To samo z przedszkolami, pozwólcie zadecydować nam rodzicom, ponieważ za chwilę nie będziemy mieli do czego wracać, a nie każdego stać na nianię.

 • kgbltd

  Oceniono 2 razy 2

  szok; bardzo zaskakująca decyzja, nie do przewidzenia i przygotowania
  szok

 • topjar

  Oceniono 2 razy 2

  postaraj się bardziej, wstaw gdzieś stronkę bez paywalla zrób z niej pdf, cokolwiek, ja i tak nie zapłacę grosza za literki w necie, a może zerknę na to dzieło...

 • mario72

  Oceniono 1 raz -1

  pacanie, wg ciebie warszawiacy leżą do góry dupą i zaczną pracować 18 maja, my pracujemy cały czas

 • tsa69

  Oceniono 8 razy -6

  Widzicie Warszawiacy gdzie ma was czaskoski. Ale głosowaliście jak głosowaliście.

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 33 razy -11

  POstKOmuchy pierwsze do zdzierania kasy z kierowców za parkowanie za chwile czaskoś ogłosi opłate za oddychanie powietrzem ale otworzyć przedszkola i żłobki to dla nich za trudne!

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 24 razy -14

  Dajcie do komentowania jak sie kończy zwężanie ulic i jaki tłok i syf jest w zbiorkomie ludzie upchani a jeszcze nie jest najgorzej bo ciągle nie wszyscy mogą pracować!
  h t t p s : / / warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25919307,mimo-epidemii-koronawirusa-wrocily-korki-i-tlok-w-komunikacji.html#s=BoxLoWaImg3

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 22 razy -14

  Dajcie do komentowania jak to pieszak wlazł na czerwonym i ranił motocykliste jak wmawiacie pieszakom że mają zawsze i wszędziepierszeństwo to sie tak kończy!
  h t t p s : / / warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25919251,motocyklista-potracil-pieszego-przechodzil-przez-pasy-na-czerwonym.html#s=BoxLoWaLink

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX