Warszawa nie otworzy ośrodków sportowych. Ratusz czeka na wytyczne GIS-u

Warszawa nie otworzy ośrodków sportowych i boisk szkolnych do czasu otrzymania szczegółowych wytycznych sanitarnych - poinformował stołeczny Urząd Miasta. Ratusz wystąpił o nie do Głównego Inspektora Sanitarnego.

Warszawski Urząd Miasta poinformował, że ośrodki sportowe i boiska szkolne pozostaną zamknięte do odwołania, choć rząd zapowiedział, że mogą zostać otwarte już 4 maja. Powód? Ratusz nie dostał szczegółowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa na takich obiektach z Ministerstwa Zdrowia lub z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

"Aby otworzyć ośrodki, musimy wiedzieć, jakie procedury sanitarne mają obowiązywać dzieci i młodzież, które rozpoczną swoje treningi na miejskich boiskach. Musimy również zadbać o bezpieczeństwo kadry trenerskiej, a także innych osób przebywających w danym obiekcie" - czytamy w komunikacie UM.

Problem dotyczy kilkudziesięciu miejskich kompleksów sportowych i kilkuset placówek oświatowych, które posiadają boiska o charakterze otwartym. Warszawski ratusz podkreślił w oświadczeniu, że otwarcie takich obiektów bez zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa, "może doprowadzić do niekontrolowanego i drastycznego wzrostu liczby nowych zarażeń koronawirusem".

Zobacz wideo Co robić w czasie domowej izolacji, gdy trwa pandemia?

Rafał Trzaskowski: Chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie warszawianek i warszawiaków

O zamkniętych boiskach i obiektach sportowych mówił podczas konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Samorządowiec zapewnił, że podejmuje decyzję o wstrzymaniu otwarcia ośrodków sportowych nie ze względu na polityczne przepychanki, ale ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców stolicy.

"Niestety, póki co nie otrzymaliśmy szczegółowych wytycznych Ministerstwa Zdrowia lub Głównego Inspektora Sanitarnego. To rząd i minister zdrowia mają pełną wiedzę na temat epidemii. To rząd zastrzegł sobie, że jest jedyną instytucją przekazującą oficjalne dane. To rząd jest odpowiedzialny za sytuację epidemiczną. Jeśli premier z ministrem podejmują decyzję o otwieraniu obiektów sportowych, oczekujemy informacji: na jakich zasadach, z jakimi środkami ochrony i w jaki sposób mieszkańcy będą mogli korzystać z tych obiektów, w bezpieczny dla siebie sposób!" - napisał na Facebooku Rafał Trzaskowski.

Więcej o:
Komentarze (15)
Warszawa nie otworzy ośrodków sportowych. Ratusz czeka na wytyczne GIS-u
Zaloguj się
 • nowy4444

  Oceniono 31 razy 5

  W innych miastach otwierają i nie pytają. Nawet w zaściankowym Lublinie. Na złość rządowi Trzaskowski ludziom uszy odmrozi. Mały chłopczyk nie prezydent.

 • maarcoo19

  Oceniono 9 razy 3

  mysle,ze to moze byc masakra gdy wypusci sie dzieci na boiska, rzad sie miota od sciany do sciany jeszce kilka dni temu ,dzieci nie mogly wyjsc z domu, teraz nagle z dnia na dzien ktos chce ,zeby sie zaczely grupowac.

 • mika324

  Oceniono 6 razy 2

  Nie toczcie walki kosztem nas zwykłych ludzi .Dzieciaki nie mogły doczekać się 4 maja , a tu w międzyczasie, niestety interes polityczny znowu wziął górę. Panie Trzaskowski , to my rodzice zadecydujemy czy dziecko puścimy na trening czy nie. Do was należą procedury.

 • 1944kumaty

  Oceniono 12 razy 2

  Ostatni czas i bezprawie panujące w kraju to doskonały moment na pokazanie jaj. Trzaskowski wolał ukryć się w budzie jak mu nakazał rząd, z którym ponoć tak bardzo walczył. Żenująca postawa. A potem zdziwienie, że opozycja nie istnieje. Gdyby GIS nakazał mu dymisję, to zapewne by się zgodził, bo przecież #zostańwdomu

 • mk8888

  Oceniono 2 razy 0

  Banda kretynów pisowskich gryzących nogawki Trzaskowskiemu tu na forum niech wam odpowie na pytania: czy jak w grupie 6 osób trenujących zachoruje dziecko to pozostałe rodziny 5 piłkarzy będą podlegać kwarantannie czy trafią do izolatorium (te tłuki nie napiszą wam ze tak naprawdę to na samorządach oparte jest organizowanie takich miejsc!) jeśli ten sam trener prowadzi jeszcze 5 grup tzn. ze mamy kilkadziesiąt rodzin do kwarantanny plus zamkniecie klubiku i koszty dezaktywacji które mogą go dobić finansowo.A tatuś jeden z drugim pokopał by z synem w piłkę zamiast chlać piwo i pozbywać się go na siłę z domu.

 • marcin5050

  Oceniono 8 razy -2

  na Gocławiu zamknęli na kłodkę placyk z 3-ma (darmowymi) kortami.I teraz, zdaniem Trzaskowskiego, niech aparat rządowy pochyli się nad szczegółowymi wytycznymi, co z tym dalej robić, jak przegnać znad kortu ducha koronawirusa?

 • mercx

  Oceniono 3 razy -3

  zasraaany czaskoski...cala polska juz gra ale on wie lepiej kretyyn

 • wujo_prezio

  Oceniono 19 razy -3

  Warszawa jak prezydent, nic nie wie, nic nie umie, nic nie może. Po co taki prezydent ktory o niczym sam nie umie zadecydowac?

 • ewa.iwa

  Oceniono 23 razy -5

  Prezydent Trzaskowski jest osoba odpowiedzialna . Dba o zycie i zdrowie Warszawiakow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX