Koronawirus. Warszawa rezygnuje z dyżurów wakacyjnych we wszystkich przedszkolach i szkołach

Biuro Edukacji miasta stołecznego Warszawy wydało komunikat o tym, jak będą pracować przedszkola i oddziały przedszkolne w lipcu i sierpniu tego roku. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci zrezygnowano z tzw. dyżurów wakacyjnych.

Warszawskie Biuro Edukacji poinformowało, że ze względu na brak wytycznych ze strony rządowej, podjęło decyzję o zmianie organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w nadchodzące wakacje. Wiadomo już, że jeśli przepisy na szczeblu krajowym pozwolą na otwarcie placówek edukacyjnych, to w lipcu i sierpniu dzieci będą mogły uczęszczać do swojego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole przed sześć wakacyjnych tygodni, z kolei przez dwa i pół tygodnia placówki te będą zamknięte.

"Terminy pracy i przerwy w funkcjonowaniu poszczególnych placówek zostaną określone po ich uzgodnieniu przez dyrektorów wspólnie z radami rodziców" - czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo Jak pozbyć się wszy?

Wakacje w przedszkolu. Przemieszczanie się dzieci między placówkami nie będzie możliwe

Warszawa podjęła decyzję o rezygnacji z tzw. dyżurów wakacyjnych. Oznacza to, że dzieci nie będą mogły uczęszczać do przedszkoli innych niż to, do którego są zapisane. Ma to związek z kwestiami bezpieczeństwa.

"Dotychczas stosowana w m.st. Warszawie organizacja tzw. dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, wiążąca się z przemieszczaniem dzieci między placówkami, zwiększałaby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem. Pełna informacja o harmonogramie pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w okresie lipiec – sierpień 2020 r. zostanie opublikowana w drugiej połowie maja br." - wyjaśnia Biuro Edukacji. 

Więcej o: