W Warszawie wyzdrowiał 100-letni pacjent zakażony koronawirusem. "Były partyzant i strażak"

W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie wyzdrowiał 100-letni pacjent, który był zakażony koronawirusem. To były partyzant i strażak. Od początku epidemii koronawirusa za wyleczone uznano w Polsce 2,5 tysiąca osób.

O wyzdrowieniu Stanisława Bigosa, 100-letniego pacjenta zakażonego koronawirusem, poinformowała Iwona Sołtys z Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie. "Pan Stanisław Bigos, 100 - letni ozdrowieniec z CSK MSWiA. Były partyzant i strażak. Panie Stanisławie, życzymy zdrowia, pogody ducha i sił" - napisała w mediach społecznościowych, zamieszczając zdjęcie z ozdrowieńcem.

W Warszawie wyzdrowiał 100-letni pacjent z koronawirusem

Powrót do zdrowia pana Stanisława skomentował m.in. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży. "Super wiadomość z naszego szpitala! Pozdrowienia dla Pacjenta! Gratulacje dla Lekarzy!" - napisał w mediach społecznościowych.

Do tej pory za ozdrowiałych uznano blisko 2,5 tysiąca pacjentów, u których wcześniej stwierdzono koronawirusa. Łączna liczba zakażonych to 11 902 osoby. 562 pacjentów zmarło - najstarszy pacjent miał 98 lat, a najmłodszy - 18.

Więcej o: