28-latek spacerował bez maseczki. Chciał uciec przed policją, skopał radiowóz i cieszył się, że "sobie ulżył"

28-latek spacerował bez zasłoniętych ust i nosa. Gdy policja chciała go wylegitymować, mężczyzna zaczął uciekać. Kiedy został zatrzymany, w wulgarny sposób zażądał, by dać mu spokój, w złości skopał radiowóz, a potem stwierdził, że "przynajmniej w ten sposób sobie ulżył i dał wyraz swym emocjom". 28-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

Policjanci wydziału ruchu drogowego pełnili służbę na Pradze Południe. Przejeżdżając ulicami Grochowa zauważyli mężczyznę spacerującego bez osłoniętych ust i nosa. W trosce o zdrowie tego mężczyzny, jak i innych mieszkańców, funkcjonariusze podjęli interwencję. Zapytali o przyczynę braku maseczki lub innej formy chroniącej usta i nos. Mężczyzna odparł, że biega i się dusi, dlatego nie stosuje maseczki.

Funkcjonariusze wskazywali inne metody ochrony, niekoniecznie przy użyciu maseczki. Mężczyzna zlekceważył rady mundurowych, a poproszony o okazanie dokumentów nagle zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim radiowozem i po chwili zatrzymali 28-latka. Wtedy ten w złości zaczął kopać w karoserię pojazdu i w wulgarny sposób zażądał, by policjanci dali mu spokój. Chwilę później oświadczył, że "przynajmniej w ten sposób sobie ulżył i dał wyraz swym emocjom". Został zatrzymany, trafił do policyjnej celi.

Śledczy zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu oszacowali straty na ponad 1300 złotych, zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili 28-latkowi zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Kiedy będziemy normalnie funkcjonować? "Perspektywa bankructwa służby zdrowia jest przerażająca"
Więcej o: