Warszawa. Kolejny mobilny punkt, w którym możesz zrobić test na koronawirusa

Sieć laboratoriów Diagnostyka otworzyła kolejny punkt, w którym można zrobić test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Specjalny namiot powstał przy centrum handlowym Westfield Arkadia.

Przypomnijmy, że w Warszawie działa już jeden mobilny punkt pobrań sieci Diagnostyka. Stanął on na parkingu przy urzędzie dzielnicy Ursynów i w ciągu tygodnia obsłużył blisko 400 klientów. Kolejny punkt typu "Drive&Go-Thru" postawiono przy centrum handlowym Westfield Arkadia. Znajduje się on na parkingu na poziomie -2 w strefie F. Aby się tam dostać, należy wjechać na parking od tyłu galerii.

Zobacz wideo Gowin o nadchodzącym szczycie zachorowań

Badanie na koronawirusa w Warszawie. Ile to kosztuje?

Test na koronawirusa kosztuje 584 zł. Pracownicy służby zdrowia, w tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni mogą wykonać badanie za darmo. Muszą jedynie okazać dokument potwierdzający prawo do wykonywania zawodu. Sieć laboratoriów Diagnostyka przeprowadza testy metodą RT-PCR. Z usługi można skorzystać od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 15.

"Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Badania realizowane są na mocy pełnej aprobaty Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego [...] współpraca przebiega bardzo sprawnie i z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych: raportujemy wyniki, wymieniamy informacje, wspólnie pracujemy nad tym, aby nasze działania przyczyniały się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów podwyższonego ryzyka, a tym samym bezpieczeństwa nas wszystkich" - czytamy na stronie diag.pl.

Podobne punkty powstały także w Krakowie, Poznaniu, Łodzi oraz w Gdyni.

Więcej o: