Warszawa. Policyjny Black Hawk pomógł w transporcie pielęgniarki z COVID-19. Jej stan był ciężki

Z Radomia do Warszawy Black Hawkiem. Chorą na COVID-19 pielęgniarkę w ciężkim stanie przetransportowano do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w stolicy za pomocą policyjnego śmigłowca. Jak informują służby, stan kobiety został ustabilizowany.

Dyrekcja warszawskiego Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA otrzymała prośbę o pomoc dla chorej na COVID-19 pacjentki szpitala w Radomiu, z zawodu pielęgniarki, której stan nagle się pogorszył i zaczął zagrażać jej życiu. Kobieta była nieprzytomna.

Policyjny śmigłowiec Black Hawk pomógł w ratowaniu życia pielęgniarki chorej na COVID-19

Po ustaleniu stanu klinicznego pacjentki i oszacowaniu potrzeb ustalono, że należy zabezpieczyć transport w asyście ECMO, maszyny do natlenowania krwi poza ciałem człowieka, i przetransportować chorą do szpitala CSK MSWiA w Warszawie

- czytamy w oświadczeniu służb.

Najpierw trzeba było w jak najkrótszym czasie przetransportować zespół lekarzy z ECMO. Ponieważ liczba członków załogi medycznej oraz ilość sprzętu wykluczały większość środków transportu, zdecydowano, że pomoże policja, udostępniając policyjny śmigłowiec Black Hawk. 

Pacjentka została sprawnie przetransportowana do Warszawy, gdzie otrzymała potrzebną pomoc, a jej stan został ustabilizowany.

Zobacz wideo Raport z pierwszej linii. Rozmawiamy z Martą Soszyńską, Polką pracującą w WHO
Więcej o:
Komentarze (50)
Warszawa. Policyjny Black Hawk pomógł w transporcie pielęgniarki z COVID-19. Jej stan był ciężki
Zaloguj się
 • gio0102

  Oceniono 27 razy 15

  do tej pory te Black Hawki chyba głownie służyły do rozwożenia do domów pisiurskich aparatczyków. Piątki, wczesne popołudnie, huk i, q.wa, nad domami... balckhawki. A co się działo jak je kupowali, to dopiero było oblatywanie, taksówki dla kuchcińskich. Wolę nie googlać ile taki jeden lot z du.. pisowca kosztuje. Za nasze, ciężko zapracowane pieniądze.

 • i sculpture j Dikropka

  Oceniono 11 razy 5

  Znaczy się jak pani nie z pisu, to ten co wydał zgodę na ten lot, wylatuje z roboty. Szkoda, że takie rozumowanie jest pierwsze, niż ratowanie życia za wszelką cenę. Ale dla mnie to zapracowali sobie na takie myślenie.

 • fruqo3

  Oceniono 15 razy 5

  Zaczyna się ocieplanie wizerunku kulsonów.

 • zwyczajny_suweren

  Oceniono 13 razy 5

  Fajnie, że wreszcie blackhawk przydał się na coś, przykro, że polska nie ma stałego transportu lotniczego ECMO, tylko musi wozić karetkami po kilka-kilkanaście godzin

 • cmochall

  Oceniono 4 razy 4

  Brawo! Smiglowce ratunkowe na ziemi a policyjny smiglowiec ratuje chora. Wyglada to na PR-pijar w zlym guscie.

 • udet1124

  Oceniono 6 razy 4

  Brawo. Tylko 1 pytanie czy szpital w Radomiu nie ma lądowiska dla śmigłowców? Czy jest ono za małe dla Blackhawka?

 • antoszek22

  Oceniono 10 razy 4

  a to nie był przypadkiem akurat ten jeden z trzech który w razie ataku rakietowego można w kilka godzin zamienić z ratunkowego na wojskowy jak to twierdził Błaszczak ?

 • adas_tornado

  Oceniono 3 razy 3

  ecmo to sie uzywa jak juz respirator nie pomaga, problem w tym, ze w Polsce takich aparatow jest malo, a wiekszosc i tak kupil WOSP. Jak takich stanow bedzie wiecej, to bedzie trzeba wybierac kogo ratowac. Oczywiscie najpierw rodziny pisowskie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX