Warszawa. Policyjny Black Hawk pomógł w transporcie pielęgniarki z COVID-19. Jej stan był ciężki
Z Radomia do Warszawy Black Hawkiem. Chorą na COVID-19 pielęgniarkę w ciężkim stanie przetransportowano do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w stolicy za pomocą policyjnego śmigłowca. Jak informują służby, stan kobiety został ustabilizowany.
Dyrekcja warszawskiego Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA otrzymała prośbę o pomoc dla chorej na COVID-19 pacjentki szpitala w Radomiu, z zawodu pielęgniarki, której stan nagle się pogorszył i zaczął zagrażać jej życiu. Kobieta była nieprzytomna.
Policyjny śmigłowiec Black Hawk pomógł w ratowaniu życia pielęgniarki chorej na COVID-19
Po ustaleniu stanu klinicznego pacjentki i oszacowaniu potrzeb ustalono, że należy zabezpieczyć transport w asyście ECMO, maszyny do natlenowania krwi poza ciałem człowieka, i przetransportować chorą do szpitala CSK MSWiA w Warszawie
- czytamy w oświadczeniu służb.
Najpierw trzeba było w jak najkrótszym czasie przetransportować zespół lekarzy z ECMO. Ponieważ liczba członków załogi medycznej oraz ilość sprzętu wykluczały większość środków transportu, zdecydowano, że pomoże policja, udostępniając policyjny śmigłowiec Black Hawk.
Pacjentka została sprawnie przetransportowana do Warszawy, gdzie otrzymała potrzebną pomoc, a jej stan został ustabilizowany.
POPULARNE
NAJNOWSZE
-
Śmierć 12-latka na Górce Szczęśliwickiej. Uderzył głową w ławkę. Urzędnicy usunęli wszystkie w okolicy
-
Strajk Kobiet wraca z protestami, najbliższy w środę. "Funkcjonariusze PiS wychodzą na głupków"
-
Radom. Pościg za autem z przywiązanymi sankami. 19-latek prowadził pod wpływem alkoholu
-
Smog. Dramatycznie zła jakość powietrza w Warszawie i nie tylko. W Józefowie 1300 proc. normy
-
Tragiczny wypadek na Górce Szczęśliwickiej. Nie żyje 12-letni chłopiec
- Awarie ciepłownicze w Warszawie. Bez ciepła w sumie ponad 100 budynków, w tym szpitale
- Praga-Północ. Awaria rury sieci ciepłowniczej usunięta. Ogrzewanie wraca do mieszkań
- Praga-Północ. 65 budynków bez ciepła przy -15 stopniach. Wypożyczają grzejniki. "Liczba ograniczona"
- Kłęby pary nad Jagiellońską. Mieszkańcy mieli odzyskać ciepło, ale doszło do kolejnej awarii
- Jeziorko Gocławskie. Dziecko na sankach utknęło na tafli lodu, na pomoc ruszyli strażacy