Warszawa. Policyjny Black Hawk pomógł w transporcie pielęgniarki z COVID-19. Jej stan był ciężki

Z Radomia do Warszawy Black Hawkiem. Chorą na COVID-19 pielęgniarkę w ciężkim stanie przetransportowano do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w stolicy za pomocą policyjnego śmigłowca. Jak informują służby, stan kobiety został ustabilizowany.

Dyrekcja warszawskiego Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA otrzymała prośbę o pomoc dla chorej na COVID-19 pacjentki szpitala w Radomiu, z zawodu pielęgniarki, której stan nagle się pogorszył i zaczął zagrażać jej życiu. Kobieta była nieprzytomna.

Policyjny śmigłowiec Black Hawk pomógł w ratowaniu życia pielęgniarki chorej na COVID-19

Po ustaleniu stanu klinicznego pacjentki i oszacowaniu potrzeb ustalono, że należy zabezpieczyć transport w asyście ECMO, maszyny do natlenowania krwi poza ciałem człowieka, i przetransportować chorą do szpitala CSK MSWiA w Warszawie

- czytamy w oświadczeniu służb.

Najpierw trzeba było w jak najkrótszym czasie przetransportować zespół lekarzy z ECMO. Ponieważ liczba członków załogi medycznej oraz ilość sprzętu wykluczały większość środków transportu, zdecydowano, że pomoże policja, udostępniając policyjny śmigłowiec Black Hawk. 

Pacjentka została sprawnie przetransportowana do Warszawy, gdzie otrzymała potrzebną pomoc, a jej stan został ustabilizowany.

Zobacz wideo Raport z pierwszej linii. Rozmawiamy z Martą Soszyńską, Polką pracującą w WHO
Więcej o: