Warszawa. Na Ursynowie można wykonać test Drive&Go-Thru na obecność koronawirusa. Ile to kosztuje?

Na parkingu za Urzędem Dzielnicy Ursynów stanął mobilny punkt pobrań, w którym można wykonać test na obecność koronawirusa. Poinformował o tym m.in. zastępca burmistrza Ursynowa Klaudiusz Ostrowski.

Punkt pobrań typu "Drive&Go-Thru" stanął na parkingu za Urzędem Dzielnicy Ursynów przy alei Komisji Edukacji Narodowej 61. Urząd wydzierżawił teren firmie Diagnostyka, a ta postawiła tam specjalny namiot. 

W punkcie pobrań przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów wykonywane są badania metodą real time RT-PCR testami zgodnymi z rekomendacjami Światowej Ogranizacji Zdrowia. 

"Badania realizowane są na mocy zgody Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. Współpraca z sanepidem przebiega bardzo sprawnie i z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych: raportujemy wyniki, wymieniamy informacje, wspólnie pracujemy nad tym, aby nasze działania przyczyniały się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów podwyższonego ryzyka, a tym samym bezpieczeństwa nas wszystkich" - czytamy na stronie Diagnostyki

Zobacz wideo

Test na koronawirusa w Warszawie. Badanie kosztuje kilkaset złotych

Punkt pobrań przy Urzędzie Dzielnicowym działa od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 15. Test na obecność wirusa SARS-CoV-2 kosztuje 584 złote. W warszawskim punkcie pobrań "Drive&Go-Thru" za darmo mogą zbadać się pracownicy służby zdrowia, którzy obecnie nie są testowani przez NFZ. Podobne punkty działają także w Poznaniu i Łodzi. 

Więcej o: