Warszawa. 47 zakażonych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. MSWiA odwołało prorektora

W Szkole Głównej Straży Pożarniczej u 47 osób wykryto zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Po tym, jak media obiegła ta informacja, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło, że Prorektor-Zastępca Komendanta ds. operacyjnych SGSP został odwołany z funkcji.

Informacyjna Agencja Radiowa poinformowała we wtorek, że 47 osób w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Straż w dalszym ciągu czeka na wyniki ostatnich 12 studentów.

Po tym, jak okazało się, że w SGSP doszło do zakażenia kilkudziesięciu osób, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński odwołał z funkcji Prorektora-Zastępcy Komendanta ds. operacyjnych SGSP st. bryg. Jarosława Zarzyckiego. Informacja ta została opublikowana na Twitterze resortu. Nie podano przyczyny podjęcia takiej decyzji.. 

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej kapitan Krzysztof Batorski poinformował, że osoby zakażone zostały odizolowane od pozostałych studentów. Przewieziono je do izolatorium poza szkołą. Wszyscy zakażeni są w dobrym stanie i nie mają objawów COVID-19.

Wiadomo, że osoby z ujemnym wynikiem testu zostaną przewiezione na dwutygodniową kwarantannę do ośrodków straży w kraju. - Będą tam miały dwuosobowe pokoje, sanitariaty i całodobową konsultację lekarską. Część osób będzie przechodzić kwarantannę na terenie uczelni - powiedział rzecznik.

Zobacz wideo „Pracownicy dostaną figę z makiem i rachunek do zapłacenia”

Warszawa. Jednostka PSP na Woli została zamknięta

To niejedyne problemy stołecznej straży. TVN Warszawa informuje, że jednostka na Woli została zamknięta po tym, jak zdiagnozowano obecność koronawirusa w organizmie jednego ze strażaków, a ponad 60 osób poddano kwarantannie. To cały personel Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej numer 4 przy ulicy Chłodnej.

- Mamy jedną osobę z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Obecnie przebywa ona na kwarantannie domowej. To pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u strażaka w województwie mazowieckim - poinformował serwis tvnwarszawa.pl Karol Kierzkowski, rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. 

Wiadomo, że wszyscy strażacy czują się dobrze i nie są hospitalizowani. Mają obserwować swój stan zdrowia. Nie poddano ich testom na koronawirusa. 

Więcej o: