Trzy stacje metra na Woli już działają. Przez epidemię koronawirusa skorzystała tylko garstka

W sobotę na Woli otwarto trzy nowe stacje metra - Płocka, Młynów i Księcia Janusza. Jednak z powodu epidemii koronawirusa w dniu otwarcia na nowych przystankach widać tylko pojedyncze osoby. Wcześniej Rafał Trzaskowski zaapelował do mieszkańców, by nie zwiedzali nowych przystanków.

Zgodnie z zapowiedzią 4 kwietnia oddano do użytku stacje metra na Woli -  Płocka, Młynów i Księcia Janusza. - Sieć warszawskiego metra powiększa się o kolejne trzy stacje. Spełniamy obietnice i zgodnie ze złożonymi zobowiązaniami uruchamiamy wolski odcinek linii M2 - powiedział dzień wcześniej Rafał Trzaskowski. - Apeluję jednak do warszawianek i warszawiaków o rozsądek. Proszę wszystkich, którzy chcieliby podziemne przystanki po prostu zobaczyć - zostańcie w domu. Gdy minie epidemia, z pewnością będzie na to lepszy czas - podkreślił.

Nowe stacje metra na Woli

Jak informuje Metro Warszawskie, wolski odcinek wydłużył drugą linię metra o 3,4 km. Na stacji Płocka dominują kolory miedzi i brązu, co, jak czytamy w komunikacie, nawiązuje do fabrycznej historii Woli. Na stacji Młynów przeważa kolor niebieski, nawiązujący do basenu na Moczydle. "Ostatnią stacją tego odcinka jest Księcia Janusza, pod ul. Górczewską, po wschodniej stronie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Zieleń w jej wystroju nawiązuje do pobliskich parków Moczydło i Szymańskiego" - czytamy na stronie metra.

Zobacz wideo Woś o przebiegu choroby: Z leczenia domowego trafiłem do szpitala

Jak relacjonuje reporter TVN Warszawa, warszawiacy dostosowali się do apelu Trzaskowskiego i rano na stacjach było niemal pusto. Również na zdjęciach Agencji Gazeta widać tylko pojedyncze osoby.

Więcej o:
Komentarze (28)
Trzy stacje metra na Woli już działają. Przez epidemię koronawirusa skorzystała tylko garstka
Zaloguj się
 • wawka3791

  Oceniono 52 razy 16

  Bogu dziękuję, że prezydentem Warszawy jest Pan Trzaskowski. Inwestycje miejskie są realizowane termino ( piSSie trolle informuję, że s2 buduje wasz nieRząd, stąd już 1.5 roczne opóźnienie), awarie usuwane na bieżąco. Gdyby prezydentem był Patryk BydleJaki, to zamiast metra mielibyśmy cygańskie tabory.

 • norge

  Oceniono 4 razy 4

  Wolski odcinek miał być oddany 29 listopada 2019 roku, potem wskazano nowy termin opóźniony na 3 kwietnia i tu jednodniowe opóźnienie też jest. Górczewska miała być oddana do użytku też 29 listopada 2019 roku i do dziś nie jest, niegotowe ścieżki rowerowe, niegotowa ulica. Nie tylko Sala Kongresowa to fajerwerki nieudacznictwa ratuszowych jełopów.

 • martalecka

  Oceniono 7 razy 3

  Szczycimy sie , chwalimy bo wiecej, bo nowe, bo sprawne , bo potrafimy. Zaluje, ze w tej gonitwie o sukces, potrzeniu w przyszlosc i statystyki zapominamy o poczatkowo zbudowanych stacjach. Windy jesli sa nie zapewniaja bezpieczenstwa. Chcac wydostac sie ze stacji pokonujemy najczesciej 60 - cio stopniowe schody. Gimnastyka dla wszystkich - sprawni OK , ale i dla duzo mniej sprawnych. Pomyslec , ze juz dawno gdzies tam wynaleziono schody ruchome i ulatwiaja ludziom zycie.

 • frankyy

  Oceniono 3 razy -1

  może by tak jakąś mapę wrzucić panie redachtorze?

 • mrpens

  Oceniono 33 razy -19

  Prezydent MEM

 • striepo

  Oceniono 31 razy -23

  a mnie się zawsze wydawało, że komunikaty jak i biletomaty w PL zawsze powinny być też w językach naszych sąsiadów + nieszczęsny angielski.
  Z uprzejmości ale też zawsze można trochę języka sąsiadów liznąć.

  PS Bardzo estetyczne wyklejenie metra, takie na odpie...
  Informacje takie powinny być na każdych drzwiach, co z tego że usiądę nawet 5 metrów od kogoś jak w drzwiach ktoś może poczęstować wszystkich, gdyż w PL wsiada sie na hurra

 • australopitekantropusik

  Oceniono 40 razy -28

  "Trzy stacje metra na Woli już działają"
  Działają CZTERY. Ale skąd czerskie słoje mają o tym wiedzieć?

 • australopitekantropusik

  Oceniono 63 razy -39

  "na nowych przystankach"
  W metrze są stacje a nie przystanki. Ale skąd gazeciane słoje mogą o tym wiedzieć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX