Warszawa. Areszt dla 61-latka zakażonego koronawirusem - wyszedł ze szpitala po piwo i papierosy

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec 61-latka, który dwa dni temu opuścił oddział szpitala MSWiA w Warszawie, wiedząc, że jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna wyszedł do pobliskiego sklepu, bo chciał kupić alkohol.
Zobacz wideo Woś o przebiegu choroby: Z leczenia domowego trafiłem do szpitala

Na wniosek policjantów z warszawskiego Mokotowa mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 61-latek został już przewieziony do zakładu karnego, przystosowanego do przyjmowania osób z koronawirusem. Za narażenie innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia grozi mu kara do nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

61-latek zakażony koronawirusem najbliższe miesiące spędzi w areszcie

We wtorek 31 marca mokotowscy policjanci zostali w trybie alarmowym skierowani do poszukiwań mężczyzny, który wyszedł z oddziału szpitala MSWiA w Warszawie - wcześniej, jednostka przekształcona została w szpital zakaźny. Około godziny 17:20 pacjent zrobił zakupy w sklepie przy ulicy Wołoskiej 78. 61-latek, który wiedział już, że jest zakażony koronawirusem, wyszedł z oddziału, żeby kupić piwo i papierosy. Funkcjonariusze znaleźli go już na terenie szpitala - mężczyzna miał przy sobie zakupy. Po przyjęciu na oddział był już pod stałym nadzorem policji.

Policjanci ustalili, że podczas zakupów w sklepie przebywały dwie inne osoby - sprzedawczyni oraz klient, około 35-letni mężczyzna. Funkcjonariusze poinformowali o sytuacji media. Po kilku godzinach klient sklepu sam zgłosił się do szpitala, gdzie został przebadany. Sklep, w którym zakażony 61-latek robił zakupy, został zamknięty na czas przeprowadzenia całkowitej dezynfekcji. Pracująca w nim kobieta oraz jej rodzina poddani zostali kwarantannie.

"W porozumieniu z prokuraturą policjanci podjęli czynności, w których trakcie zebrali materiał dowodowy, z którego jasno wynikało, że 61-latek swoim zachowaniem sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty" - napisano w komunikacie policji.

Więcej o:
Komentarze (130)
Warszawa. Areszt dla 61-latka zakażonego koronawirusem - wyszedł ze szpitala po piwo i papierosy
Zaloguj się
 • padarewski

  Oceniono 40 razy 24

  ten pan powinien się cieszyć , że się nie urodził w Chinach bo już by jego rodzina dostała fakturę do zapłaty za kulke 9mm

 • robmol67

  Oceniono 32 razy 24

  Takie oddziały powinny być zamykane jak POKAZOWY SZPITAL w NEAPOLU. Przy drzwiach stoi POLICJANT i nikogo nie wypuszcza !!! a za każdym wchodzącym DOKŁADNIE ZAMYKANE są drzwi !!! Co to jest u NAS ??? SANATORIUM z KORONAWIRUSEM ????

 • jezus.chytrus.krulem.polski

  Oceniono 20 razy 16

  Alkoholizm to ciężka choroba, trudno tak z dnia na dzień przestać pić.

 • plugawy_len

  Oceniono 17 razy 13

  "Za narażenie innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia grozi mu kara do nawet ośmiu lat pozbawienia wolności." czy Jaroslaw z Mateuszem mnie slysza?

 • mopsek

  Oceniono 12 razy 10

  Polactwo jest za glupie, zeby pojac powage sytuacji, dotyczy to takich jak on mentow spolecznych.

 • robmol67

  Oceniono 15 razy 9

  DOKŁADNIE ZAMYKAĆ drzwi !!! Co to jest u NAS ??? SANATORIUM z KORONA-WIRUSEM ?

 • emeni

  Oceniono 7 razy 7

  Mnie dzisiaj jakiś żandarm, albo cos w tym stylu, bo policja to nie była, zapytał czy jestem pełnoletnia. Poprawił mi humor na caly dzień :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX