Koronawirus w Warszawie. Trzaskowski: Rząd musi zapewnić testy pracownikom służby zdrowia!

Rafał Trzaskowski poinformował w niedzielę, że pracownica stacji dializ w Warszawie ma koronawirusa. Zaapelował do władz centralnych. "Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia! Sytuacja staje się dramatyczna!" - napisał.

"Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia! Bez testów musimy dziś wysłać kilkanaście pielęgniarek i kilkunastu lekarzy na kwarantannę. Apeluję o natychmiastowe działania - sytuacja staje się dramatyczna!" - napisał na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Zobacz wideo Ile osób zakażonych koronawirusem może być obecnie w Polsce?

Koronawirus w województwie mazowieckim

Obecnie na terenie województwa mazowieckiego wykryto 461 przypadków koronawirusa. Tylko w niedzielę testy dały pozytywny wynik u 40 osób. Dotychczas na Mazowszu zmarły cztery osoby. Z powodu podejrzenia koronawirusa w szpitalach przebywa ponad 700 osób. W sobotę Szpitalu Bródnowskim potwierdzono zakażenie koronawirusem u 18 pacjentów, w związku z czym zamknięto dwa oddziały placówki. Badane są właśnie próbki pobrane od personelu.

W całym kraju mamy 1862 zakażenia wirusem. Dotychczas zmarły 22 osoby (szczegółowe dane poniżej).

Więcej o:
Komentarze (129)
Koronawirus w Warszawie. Trzaskowski: Rząd musi zapewnić testy pracownikom służby zdrowia!
Zaloguj się
 • belmont33

  Oceniono 37 razy 17

  Rząd rządem, ale ty też, Panie Prezydencie, musisz zadbać o warszawskich pracowników służby zdrowia, masz swój budżet, a wiekszosć szpitali w Warszawie należy do samorządu, czyli do Ciebie, Panie Prezydnecie

 • artekketra

  Oceniono 32 razy 14

  Ciekawe ile testów więcej trzeba wykonać, bo jakiś kretyn postanowił trochę "zagęścić" ludzi w autobusach...

 • lg1975

  Oceniono 45 razy 11

  gdzie byłeś człowieku !!!??? aby wzorem swoich włoskich kolegów iść w tereny zielone stolicy w weekend i zawracać ludzi do domów ?! co z ciebie za prezydent !? za co ty jesteś odpowiedzialny ! za plucie na PiS a wyborców masz w du...?

 • spokojniesiezmiescisz

  Oceniono 23 razy 9

  Panie Trzaskowski. A kiedy spółki należące do miasta zapewnia bezpieczeństwo swoim pracownikom? Chodzi o motorniczych i kierowców autobusów... W wypadku tych pierwszych to mają szczelne kabiny, w wypadku autobusów wirusy latają sobie bez przeszkód...

 • ubudubu4

  Oceniono 35 razy 9

  To w Warszawie samorząd nie dba o swoich pracowników? To za co Trzaskowski i reszta biorą pieniądze?

 • jurii.sachar

  Oceniono 42 razy 8

  Trzaskowski jak zwykle -rząd musi, rząd powinien, rząd ma zrobić. A gamoń sam nie zrobił nic w Warszawie. Za cokolwiek sie nie weźmie, to błazenada, albo tragedia. Po co testy pracownikom służby zdrowia, jak muszą dojeżdżać w tłoku autobusami i tramwajami do pracy. Albo dotykać zakażonych parkometrów.

 • qzynek

  Oceniono 7 razy 7

  W szpitalu na bródnie kwarantanna w oddziale neonatologii.

 • sysiler

  Oceniono 37 razy 7

  Jeżeli wszystko ma spoczywać na barkach rządu to po co nam pasożyt w stolicy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX