Koronawirus w Warszawie. Trzaskowski: Rząd musi zapewnić testy pracownikom służby zdrowia!

Rafał Trzaskowski poinformował w niedzielę, że pracownica stacji dializ w Warszawie ma koronawirusa. Zaapelował do władz centralnych. "Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia! Sytuacja staje się dramatyczna!" - napisał.

"Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia! Bez testów musimy dziś wysłać kilkanaście pielęgniarek i kilkunastu lekarzy na kwarantannę. Apeluję o natychmiastowe działania - sytuacja staje się dramatyczna!" - napisał na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Zobacz wideo Ile osób zakażonych koronawirusem może być obecnie w Polsce?

Koronawirus w województwie mazowieckim

Obecnie na terenie województwa mazowieckiego wykryto 461 przypadków koronawirusa. Tylko w niedzielę testy dały pozytywny wynik u 40 osób. Dotychczas na Mazowszu zmarły cztery osoby. Z powodu podejrzenia koronawirusa w szpitalach przebywa ponad 700 osób. W sobotę Szpitalu Bródnowskim potwierdzono zakażenie koronawirusem u 18 pacjentów, w związku z czym zamknięto dwa oddziały placówki. Badane są właśnie próbki pobrane od personelu.

W całym kraju mamy 1862 zakażenia wirusem. Dotychczas zmarły 22 osoby (szczegółowe dane poniżej).

Więcej o: