Rafał Trzaskowski: Jeden z kierowców autobusów miejskich zakażony koronawirusem

- Jeden z kierowców autobusów jest zakażony koronawirusem - powiedział Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej. Dodał, że najprawdopodobniej część pracowników, która miała z nim kontakt, będzie musiała przejść kwarantannę.

Informację o zakażonym kierowcy autobusu przekazał Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej. Podkreślił, że dowiedział się o tym chwilę przed spotkaniem z dziennikarzami. Dodał, że sanepid został już o tym poinformowany.

Jeden z kierowców autobusów jest zakażony koronawirusem

- powiedział w piątek podczas konferencji prasowej. Prezydent Warszawy dodał, że najprawdopodobniej część pracowników, która miała z nim kontakt, będzie musiała pójść na kwarantannę.

Mamy nadzieję, że nasz personel nie będzie chorował, ale takie przypadki się zdarzają, stąd konieczność elastycznego reagowania. My dokładnie wiemy, jak obciążone są linie, jak obciążone są miejsca parkingowe i na tej podstawie, bardzo szczegółowych analiz, kierując się bezpieczeństwem warszawianek i warszawiaków, podejmujemy racjonalne decyzje

Samorządowiec zaznaczył, że coraz większa liczba kierowców autobusów i motorniczych przebywa na zwolnieniach lekarskich. Podkreślił, że utrudnia to organizację transportu miejskiego.

Epidemia koronawirusa w Polsce

Dotychczas w Polsce (stan na 27.03, godz. 13:00) stwierdzono zakażenie koronawirusem u 1244 osób. Szesnaście z nich zmarło. Najgorzej sytuacja wygląda na Mazowszu, gdzie zanotowano 291 przypadków, w tym trzy ofiary śmiertelne. Najmniej infekcji jest na Podlasiu (16).

Zobacz wideo Na Okęciu wylądował samolot z zakupionym w Chinach wyposażeniem ochronnym dla służb medycznych
Więcej o:
Komentarze (25)
Rafał Trzaskowski: Jeden z kierowców autobusów miejskich zakażony koronawirusem
Zaloguj się
 • miromaz

  Oceniono 4 razy 2

  To jest obecna Polska, wyślą ludzi na kwarantannę a testy zrobią im dopiero wtedy jak będą się bardzo źle czuć. Dlatego u nas tak mało zakażonych. Wszędzie tym, którzy mieli z zakażonym kontakt robią testy a PiSiory wysyłają na kwarantannę. Aby do wyborów, za wszelkie cenę!

 • i-65

  Oceniono 1 raz 1

  Transport publiczny niestety stanowi niebezpieczne źródło roznoszenia epidemii. Powinien czym prędzej zostać zawieszony w całości.

 • sdc_k71

  Oceniono 6 razy 0

  I powinien wystąpić o odszkodowanie do miasta. Ze względu na "durno elastyczne decyzja" mr prezidente.

 • sternickone

  Oceniono 1 raz -1

  Szewski poniedziałek ?

 • nessuno

  Oceniono 12 razy -2

  Trzaskowski, gamoniu zakłamany.
  Łżesz tak samo, jak pisowskie szuje.
  Idź w pisdu.👎👎👎🖕🖕🖕

 • lukki69

  Oceniono 3 razy -3

  "Miś" :) ....a taki inteligentny..i języki zna.....:)

 • citaobscura

  Oceniono 9 razy -3

  ÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
  "Szczegolowo monitoruja i podejmuja racjonalne decyzje"

  Wlasnie widzimy

 • anahanna

  Oceniono 6 razy -4

  O, biedny Czaskowski... znowu będzie trzeba popracować. Jak nie Czajka, to koronawirus.... Biedny :( jak on się narobi na tym stołku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX