Rafał Trzaskowski: Jeden z kierowców autobusów miejskich zakażony koronawirusem

- Jeden z kierowców autobusów jest zakażony koronawirusem - powiedział Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej. Dodał, że najprawdopodobniej część pracowników, która miała z nim kontakt, będzie musiała przejść kwarantannę.

Informację o zakażonym kierowcy autobusu przekazał Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej. Podkreślił, że dowiedział się o tym chwilę przed spotkaniem z dziennikarzami. Dodał, że sanepid został już o tym poinformowany.

Jeden z kierowców autobusów jest zakażony koronawirusem

- powiedział w piątek podczas konferencji prasowej. Prezydent Warszawy dodał, że najprawdopodobniej część pracowników, która miała z nim kontakt, będzie musiała pójść na kwarantannę.

Mamy nadzieję, że nasz personel nie będzie chorował, ale takie przypadki się zdarzają, stąd konieczność elastycznego reagowania. My dokładnie wiemy, jak obciążone są linie, jak obciążone są miejsca parkingowe i na tej podstawie, bardzo szczegółowych analiz, kierując się bezpieczeństwem warszawianek i warszawiaków, podejmujemy racjonalne decyzje

Samorządowiec zaznaczył, że coraz większa liczba kierowców autobusów i motorniczych przebywa na zwolnieniach lekarskich. Podkreślił, że utrudnia to organizację transportu miejskiego.

Epidemia koronawirusa w Polsce

Dotychczas w Polsce (stan na 27.03, godz. 13:00) stwierdzono zakażenie koronawirusem u 1244 osób. Szesnaście z nich zmarło. Najgorzej sytuacja wygląda na Mazowszu, gdzie zanotowano 291 przypadków, w tym trzy ofiary śmiertelne. Najmniej infekcji jest na Podlasiu (16).

Zobacz wideo Na Okęciu wylądował samolot z zakupionym w Chinach wyposażeniem ochronnym dla służb medycznych
Więcej o: