Trzaskowski apeluje do premiera i MEN o przeniesienie egzaminów ósmoklasisty i matur

Rafał Trzaskowski apeluje do premiera i MEN o przełożenie egzaminu ośmioklasisty i matur. Prezydent Warszawy przekonuje, że przeprowadzenie egzaminów w sposób zdalny nie jest możliwy.

"Zwracam się do Pana Premiera z apelem o zmianę organizacji roku szkolnego 2019/2020, w tym o przesunięcie terminów egzaminów zewnętrznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych" - pisze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w oficjalnym piśmie do Mateusza Morawieckiego.

Trzaskowski wzywa do przesunięcia egzaminów

Według polityka "w warunkach stanu epidemii w Polsce przeprowadzenie egzaminów stwarzałoby poważne zagrożenie dalszego rozprzestrzeniania koronawirusa". "Środki ostrożności w przypadku dużych skupisk zdających byłyby trudne do zachowania, a co więcej, ta nadzwyczajna sytuacja dodatkowo wzmogłaby stres egzaminacyjny uczniów, co mogłoby skutkować gorszymi wynikami egzaminów" - pisze Trzaskowski.

Prezydenta Warszawy twierdzi, że przeprowadzenie egzaminów w sposób zdalny jest niemożliwe. "W Warszawie problem dotyczy prawie 15 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz ponad 16 tys. maturzystów" - pisze Trzaskowski. Zdaniem polityka decyzja o przesunięciu egzaminów "uspokoiłaby uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół". 

Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła termin egzaminu ośmioklasisty na 21-23 kwietnia (kolejno język polski, matematyka, język obcy). Z kolei matury mają odbyć się między 7 a 22 maja.

Zobacz wideo
Więcej o: