Trzaskowski apeluje do premiera i MEN o przeniesienie egzaminów ósmoklasisty i matur

Rafał Trzaskowski apeluje do premiera i MEN o przełożenie egzaminu ośmioklasisty i matur. Prezydent Warszawy przekonuje, że przeprowadzenie egzaminów w sposób zdalny nie jest możliwy.

"Zwracam się do Pana Premiera z apelem o zmianę organizacji roku szkolnego 2019/2020, w tym o przesunięcie terminów egzaminów zewnętrznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych" - pisze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w oficjalnym piśmie do Mateusza Morawieckiego.

Trzaskowski wzywa do przesunięcia egzaminów

Według polityka "w warunkach stanu epidemii w Polsce przeprowadzenie egzaminów stwarzałoby poważne zagrożenie dalszego rozprzestrzeniania koronawirusa". "Środki ostrożności w przypadku dużych skupisk zdających byłyby trudne do zachowania, a co więcej, ta nadzwyczajna sytuacja dodatkowo wzmogłaby stres egzaminacyjny uczniów, co mogłoby skutkować gorszymi wynikami egzaminów" - pisze Trzaskowski.

Prezydenta Warszawy twierdzi, że przeprowadzenie egzaminów w sposób zdalny jest niemożliwe. "W Warszawie problem dotyczy prawie 15 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz ponad 16 tys. maturzystów" - pisze Trzaskowski. Zdaniem polityka decyzja o przesunięciu egzaminów "uspokoiłaby uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół". 

Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła termin egzaminu ośmioklasisty na 21-23 kwietnia (kolejno język polski, matematyka, język obcy). Z kolei matury mają odbyć się między 7 a 22 maja.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (48)
Trzaskowski apeluje do premiera o przeniesienie egzaminów ósmoklasisty i matur
Zaloguj się
 • moa72

  Oceniono 11 razy 5

  jak dobrze, że mamy prezydenta który się na wszystkim zna. kanalizacji, wypoczynku, komunikacji miejskiej no i edukacji. jak dobrze.

 • dymomierz

  Oceniono 12 razy 4

  Rafał, ogarnij komunikację miejską w Wawie, bo jest tragedia. Wylęgarnia korony. Strach jechać tramwajem!

 • awitold4

  Oceniono 16 razy 4

  Ale ustalanie terminu egzaminów państwowych nie należy chyba do kompetencji prezydentów miast polskich?

 • radon13

  Oceniono 10 razy 4

  Niepotrzebne zdenerwowanie uczniów i nauczycieli . Absurdalne pomysły kolejnego nieudanego ministra .

 • piotr1271

  Oceniono 19 razy 3

  Troska pana Trzaskowskiego o maturzystów wzrusza do łez. Szczególnie tych, którzy ciągle mają w pamięci ubiegłoroczną "troskę".

 • judo

  Oceniono 13 razy 3

  Trzaskowski APELUJE,
  A może miażdży pytaniem rząd.
  Dlaczego taka dramaturgia?
  A może wystarczy napisać np.
  składa propozycję

 • o_mamo

  Oceniono 8 razy 2

  NIe usłyszałam od Trzaskowskiego przez cały czas jego rządów żadnej konstruktywnej propozycji, żadnego pozytywnego pomysłu - ciągle tylko narzeka, marudzi, jęczy i apeluje. Po co żeś się pchał do tej roboty, jak nie wytrzymujesz presji i nie masz pomysłu? Mazgaj i laluś cholerny

 • 1pedro123

  Oceniono 10 razy 2

  Gość jest żałosny. Rozwala Warszawę i apeluje. W jaki sposób on to robi? Minister edukacji ma słuchać wszystkich jego konferencji prasowych, czy może szukać w Internecie słowo kluczowe Trzaskowski, a może śledzić to na fb I Twitter? Przecież ten gość nie ma pojęcia o zarządzaniu. Nie ma pojęcia jak się przesuwa klocki w biznesie i polityce. Muppet

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX