Trzaskowski o sobotnim rozkładzie jazdy: Tam, gdzie trzeba, są dodatkowe autobusy i tramwaje

- Podejmujemy bardzo racjonalne decyzje, większość miast w Polsce wprowadziła inny rozkład już tydzień temu, my wprowadzamy go dopiero od wczoraj. To nie jest czysto weekendowy rozkład jazdy. Tam, gdzie trzeba, są dodatkowe autobusy, dodatkowe tramwaje. Na bieżąco monitorujemy sytuację - zapewnił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Od poniedziałku w mieście obowiązuje sobotni rozkład.

Od poniedziałku autobusy, tramwaje i metro funkcjonują według sobotniego rozkładu. Wielu mieszkańców stolicy zwracało uwagę na fakt, że spowodowało to spory tłok w komunikacji miejskiej, co uniemożliwia jednocześnie zachowanie odstępu między pasażerami i zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Apel o przywrócenie standardowego rozkładu skierowali do prezydenta Rafała Trzaskowskiego radni Prawa i Sprawiedliwości.

- Autobusy, które kursują po mieście przynajmniej o tej porze [ok. godz. 7.30 - red.] są naprawdę puste albo wypełnionej w bardzo niewielkiej liczbie ludzi - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 prezydent Rafał Trzaskowski.

- Podejmujemy bardzo racjonalne decyzje, większość miast w Polsce wprowadziła inny rozkład już tydzień temu, my wprowadzamy go dopiero od wczoraj. To nie jest czysto weekendowy rozkład jazdy. Tam, gdzie trzeba, są dodatkowe autobusy, dodatkowe tramwaje. Na bieżąco monitorujemy sytuację - dodał. Rafał Trzaskowski stwierdził, że "niektórzy harcownicy polityczni postanowili zrobić koło tego awanturę polityczną, niektórzy nawet zamieszczali zdjęcia w internecie, które były zdjęciami sprzed kilku miesięcy".

Zobacz wideo Wicerzecznik PiS komentuje wywiad z Jarosławem Kaczyńskim

- Puszczamy autobusy na najważniejsze linie nawet częściej czasami niż to bywa w normalnym rozkładzie. Warszawiacy w tej chwili stosują się do zaleceń, większość z nich, jak może, pozostaje w domu. W momencie, kiedy warszawiacy zaczną częściej używać komunikacji miejskiej, to nawet jeśli będzie 100 procentowy rozkład jazdy z tygodnia, to też tych ludzi w autobusach będzie więcej. Apelujemy do wszystkich: jeśli nie musisz korzystać z komunikacji miejskiej, nie korzystaj z niej - podkreślił prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski: Nie zniesiemy opłat parkingowych

Prezydent Warszawy poinformował też, że miasto nie planuje czasowego zniesienia opłat parkingowych.

- Samochodów na jezdniach jest mniej, samochodów na miejscach parkingowych jest 80 proc. 80 proc. miejsc parkingowych jest zajętych, dlatego, że ludzie parkują swoje samochody na abonamentach. Dokładnie mi na tym zależy, żeby w Warszawie w tej trudnej sytuacji można było stosunkowo łatwo znaleźć miejsc do parkowania, by zaparkować samochód pod szpitalem, pomóc seniorom, załatwić najważniejsze sprawy. Gdybyśmy znieśli opłaty, znowu mielibyśmy problem z parkowaniem w Warszawie - wyjaśnił.

Dotychczas stwierdzono w Polsce 749 przypadków koronawirusa, z czego 175 na Mazowszu. Osiem osób zmarło (stan na wtorek, godz. 8).

Więcej o:
Komentarze (109)
Trzaskowski o sobotnim rozkładzie jazdy: Tam, gdzie trzeba, są dodatkowe autobusy i tramwaje
Zaloguj się
 • mlynek_999

  Oceniono 56 razy 36

  Nie wiem kto w tej epidemii bardziej się kompromituje - rząd czy opozycja. Wszyscy są siebie warci.
  Panie Trzaskowski - wiem, że dla Pana i decydentów najważniejsza jest likwidacja komunikacji publicznej i to żebyśmy jeździli jak bydło (bo dyrektorzy w Ratuszu mają swoje służbowe auta, parkingi), ale na litość boską chociaż na czas zarazy moglibyście zawiesić swoje głupkowate pomysły.

 • nessuno

  Oceniono 51 razy 31

  Gdybyśmy znieśli opłaty, znowu mielibyśmy problem z parkowaniem w Warszawie - wyjaśnił.

  Debil, idiota, ignorant. Oszczędzają warchoły, żeby na strefę relaksu mieć kasę i znów ją przekręcić.

 • piotrm74

  Oceniono 41 razy 29

  Jak nie plaża to park palet, jak nie rurociąg to Czajka a teraz komunikacja. Siostro Trzaskowski burdel macie w tym swoim archeo

 • stachud

  Oceniono 44 razy 24

  Uważajcie co piszecie o tym nieudaczniku bo GW zbanowała mnie na 4h. Piewcy wolnosci słowa. Hipokryzja.
  Krotkie 146 jeździ teraz co pół godziny. Jak ja mam dojechać do pracy do Centrum? Jeśli w autobusie połowa miejsc jest zajęta? Mam czekać kolejne pół godziny czy może zadzwonić po Trzaskosia żeby podrzucił mnie służbową furą.

 • citaobscura

  Oceniono 35 razy 23

  ÷÷=======
  Ci sami ktorzy oburzaja sie na przeprowadzenie wyborow

  nie widza problemu w upychaniu ludzi w zatloczonych autobusach.

 • cyreliusz

  Oceniono 30 razy 20

  Trzaskowski walczy o to żeby PiS wygrał wybory

 • mrpens

  Oceniono 44 razy 18

  upośledzony dupek

 • lukamipisze

  Oceniono 34 razy 18

  Jak to sie mawia: piedroelnie o szopenie..
  Trzaskowski dał dpuy i teraz nieudolne tłumaczenie.

 • wojtem

  Oceniono 29 razy 15

  Lemingi i tak beda glosowac na Czaskowskich zeby nie wiem jakim debilizmem sie okazali. Prawda jest taka ze Warszawa dawno temu juz zbankrutowala. Mimo to np zamawianie pojazdow komunikacji miejskiej bez zainstalowanej klimatyzacji jest w XXI wieku idiotyzmem. No, ale czego oczekiwac po nieudacznikach z PO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX