Radni PiS chcą przywrócenia standardowego rozkładu jazdy. "To nie jest czas szukania oszczędności"

Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Rafała Trzaskowskiego, aby w związku z epidemią koronawirusa przywrócił standardowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Od poniedziałku w stolicy komunikacja miejska funkcjonuje według sobotniego rozkładu.

Mieszkańcy Warszawy na portalach społecznościowych publikują zdjęcia i nagrania z komunikacji miejskiej w stolicy, gdzie w dni roobocze wprowadzone zostały sobotnie rozkłady jazdy (za wyjątkiem SKM). Autobusy, tramwaje i metro kursują rzadziej, a pasażerowie zaczynają skarżyć się na tłok. Ma to związek z pandemią koronawirusa i ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd - miastem przemieszcza się o wiele mniej osób niż zazwyczaj.

"Na 20 węzłach przesiadkowych mamy obserwatorów. Na bieżąco monitorujemy sytuację. Pierwsze korekty: od dzisiaj linia 707 - zostały wprowadzone autobusy przegubowe. Od jutra, linie 500 i 190 będą jeździły we wcześniejszym szczycie porannym, tj. przed godz. 6.00" - zapewniła na Twitterze rzeczniczka Urzędu Miasta Karolina Gałecka.

Zobacz wideo Fogiel o możliwości solidarnego wycofania kandydatów opozycji

Koronawirus. "Czas ogłoszonego stanu epidemii nie jest czasem szukania oszczędności"

Radni Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do prezydenta Rafała Trzaskowskiego o przywrócenie standardowego rozkładu. Napisali, że Polska, podobnie jak wiele krajów na świecie, w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa, stanęła przed bezprecedensowym wyzwaniem, a władze publiczne - zarówno krajowe, jak i lokalne muszą podejmować odpowiedzialne decyzje, które pozwolą ograniczyć negatywne skutki pandemii.

Radni stwierdzili, że decyzja dotycząca zmiany rozkładu jest całkowicie niezrozumiała i zagraża bezpieczeństwu publicznemu". Podkreślili, że w warunkach stanu epidemii ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich podróżujących i trzymać bezpieczny dystans od innych pasażerów. Zaznaczyli jednocześnie, że zmniejszenie częstotliwości kursowania komunikacji miejskiej w oczywisty sposób spowodowało większe zagęszczenie osób z niej korzystających.

"Stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia Warszawiaków. Czas ogłoszonego stanu epidemii nie jest czasem szukania oszczędności w obszarze utrzymania transportu publicznego. Odpowiedzialny gospodarz miasta powinien dbać przede wszystkim o zdrowie i życie mieszkańców swojego miasta, a nie o stan konta miejskiej spółki" - czytamy w liście wysłanym do Rafała Trzaskowskiego.

Więcej o:
Komentarze (117)
Radni PiS chcą przywrócenia standardowego rozkładu jazdy. "To nie jest czas szukania oszczędności"
Zaloguj się
 • droch

  Oceniono 61 razy 33

  Żądam natychmiastowej odpowiedzi od radnych PiS, dlaczego rząd PiS nie wykonuje Polkom i Polakom testów na obecność koronawirusa.

 • takaprawda3000

  Oceniono 40 razy 26

  A może radni PiS zaapelują do premiera o zniesieni na 3 miesiące płacenia składek na ZUS i podatków??

 • biesczad1

  Oceniono 41 razy 23

  Radni PiS, zaapelujcie do swojego rządu, żeby wreszcie ruszył dudę i zaczął walczyć w koronawirusem, a przestał robić propagandę!!!

 • wejsunek47

  Oceniono 41 razy 15

  radni pis niech zorganizują kilka laboratoriów a nie pier...... od rzeczy... mam pod oknem kilka linii autobusowych....wszystkie puste autobusy albo z jednym pasażerem...nowy temat zastępczy na karygodną nieudolność rządu

 • hamsterx

  Oceniono 27 razy 13

  Orlen ponoć obniżył ceny paliwa by Polacy jeżdzili własnymi autami zamiast komunikacją zbiorowa, kto tu jest wrogiem Polaków ?

  PS chciałem przyłączyć się do podziękowań prezydentowi dudzie za obniżkę cen paliwa,
  oczywiście gestem lichockiej

 • wejsunek47

  Oceniono 49 razy 11

  radni pis niech wyp....z mojego miasta na swoje wiochy...

 • maaac

  Oceniono 26 razy 10

  Czyli mamy dwie Warszawy. Tą w której komunikacja świeci pustkami i tą gdzie w autobusach jest nieludzki tłok. W jednej mieszka "totalna opozycja" w drugiej "prawdziwi patrioci".

 • kap_jeden

  Oceniono 32 razy 10

  jak komuś Bóg rozum odebrał to staje się radnym PiS

 • cleryka

  Oceniono 31 razy 9

  Jarosław Kaczyński jest największym szkodnikiem Polaków i Polski. Łże dureń,że 42 % było frekwencji w jakiejś Gminie.a wyniki Komisji wyborczych mówią o 7-8 %. Czego ten bandyta i morderca ludzi oszukuje? Ciemny lud tego też już nie kupuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX