Łazienki Królewskie zamknięte z powodu koronawirusa. "Obecnie nie mamy już innego wyjścia"

Łazienki Królewskie to kolejny obiekt, który został zamknięty ze względu na zagrożenie epidemiczne. "Gdy na szali jest zdrowie pracowników oraz całego społeczeństwa, musimy wszyscy uznać tą wyższą konieczność wyrzeczenia się małych przyjemności w imię wspólnego dobra" - czytamy w komunikacie.

W czwartek warszawscy radni uchwalili zakaz, którego celem jest ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zgodnie z decyzją radnych tymczasowo ograniczona zostaje możliwość spożywania alkoholu nad Wisłą. Zamknięte będą także wszystkie restauracje i bary, które znajdują się przy rzece.

Dzień później dyrekcja Łazienek Królewskich poinformowała, że warszawiacy nie będą mogli spacerować również po ich terenach. "Sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym zmusza nas do czasowego zamknięcia całego terenu Łazienek" - czytamy w poście na Facebooku. 

To dla nas trudna decyzja, której długo staraliśmy się uniknąć, ale obecnie nie mamy już innego wyjścia. Gdy na szali jest zdrowie pracowników oraz całego społeczeństwa, musimy wszyscy uznać tą wyższą konieczność wyrzeczenia się małych przyjemności w imię wspólnego dobra. Liczymy na zrozumienie z Waszej strony i mamy nadzieję, że spotkamy się szybko w dobrym zdrowiu

- podały władze Łazienek.

Na zdjęciach reportera Agencji Gazety wykonanych w czwartek, a więc dzień przed zamknięciem Łazienek, widać, że mimo zagrożenia epidemicznego, wiele osób decydowało się na spacer. Jednocześnie należy zauważyć, że spacerowicze raczej zachowywali między sobą odpowiedni dystans. 

Zobacz wideo Czy wysokie temperatury na wiosnę pomogą w walce z koronawirusem?
Więcej o:
Komentarze (38)
Łazienki Królewskie zamknięte z powodu koronawirusa. "Obecnie nie mamy już innego wyjścia"
Zaloguj się
 • krzysieq80

  Oceniono 23 razy 17

  Tylko że jak ludzie w dużych miastach nei beą mięli gdzie pójść to pojawią się inne choroby.. psychiczne... 30m - 2 dzieci .. praca online.. hmm.. i parki pozamykane.. eh..

 • anna_pot

  Oceniono 33 razy 13

  /durne te decyzje - trudno założyć że w wielkim parku jakim są Łazienki czy też w lesie ludzie się tłoczą i powodują zagrożenie epidemiologiczne.

  Setki razy większe są w małych pomieszczeniach typu sklepy, autobusy - pewnie nawet jak siedzą na sąsiednich balkonach czy mijają się na wąskich chodnikach.

 • stachud

  Oceniono 16 razy 6

  Czaskoski oczadział. Zamknął Łazienki ale za to wciasnął wszystkich do autobusów likwidując kursy. Gdzie ten człowiek ma łeb?

 • starykawaler35

  Oceniono 18 razy 6

  Wszystko zamknijcie...cmentarze tez

 • jan.ma

  Oceniono 11 razy 5

  To jest opaczne myślenie podobne do ograniczenia ilości a-busów. Mniej ludzi w parku = więcej na ulicach. A może Trzaskowski rozumuje podobnie do burmistrza Niepołomic razem z leśnikami - zamknęli dla ludzi Puszczę Niepołomicką, bo las jest siedliskiem zarazy(!). Wg tajemnicy poliszynela chodzi o pretekst dla swobodnej wycinki drzew i być może polowania na...czarownicę zarażoną koronawirusem..

 • omniscio

  Oceniono 25 razy 5

  lekarze w lombardii pracuja po 14h do kolan w koronawirusach, a polscy ogrodnicy nie chca pracowac bo sie boja?

 • staryapacz

  Oceniono 8 razy 4

  Zamknięte parki to bzdura, ludzie poruszają sie tam w odległości, to zupełna nadreakcja

 • mayta

  Oceniono 14 razy 4

  Jasne, zamknąć wszystko jest najłatwiej.
  Kononowicz wiecznie żywy.
  Tymczasem powietrze i słońce są NIEZBĘDNE dla zachowania zdrowia.
  Ludzie nie mogą wejść do parku, rozejść się po szerokiej i do tego właśnie przeznaczonej przestrzeni, to tłoczą się, smutni, przed parkiem na wąskim skrawku między parkanem a samochodami.
  Rozumiem, że o to wam chodzi???

 • claudiusz

  Oceniono 6 razy 2

  a koscioly dalej otwarte! .. skandal ! jak zaczna babcie dwa tygodnie po mszy wyprowadzac z domow nogami do przodu to moze rzad i kosciol nabierze rozumu.. ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX