Drugi pracownik Centrum Zdrowia Dziecka zakażony koronawirusem. "Dostęp do oddziału jest ograniczony"

U drugiego pracownika Centrum Zdrowia Dziecka wykryto zakażenie koronawirusem. Nie ma objawów i czuje się dobrze. O sprawie został powiadomiony Sanepid. - Dostęp do oddziału jest ograniczony - czytamy w komunikacie CZD.

W sobotę rano Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu poinformowało, że w piątek u pracownika placówki potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2-19. Pracownik nie ma żadnych objawów i przebywa w domu. Czuje się dobrze.

Ustalono listę kontaktów, a o sprawie powiadomiony został Sanepid. Dalsze działania ustalane są w porozumieniu z Sanepidem. Dostęp do oddziału jest ograniczony. O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco

- czytamy na Facebooku Centrum Zdrowia Dziecka.

To już drugi przypadek wykrycia zakażenia koronawirusem u pracownika Centrum Zdrowia Dziecka. O pierwszym informowaliśmy w środę.

Czytaj więcej: Koronawirus w Centrum Zdrowia Dziecka. Zakażenie wykryto u pracownika. "Trwają badania"

Koronawirus na Mazowszu

Obecnie w województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19 jest 301 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 7 826 osób, kwarantanną objętych jest 4 196 osób. Potwierdzono 107 przypadków zachorowania (stan na 20.03.2020) - informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł ze szpitala w Zgierzu. Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem
Więcej o:
Komentarze (16)
Drugi pracownik Centrum Zdrowia Dziecka zakażony koronawirusem. "Dostęp do oddziału jest ograniczony"
Zaloguj się
 • matri3x

  Oceniono 17 razy 17

  Zróbcie testy WSZYSTKIM lekarzom i pielęgniarkom, a okaże się że trzeba zamknąć CAŁĄ służbę zdrowia!

 • Kris2004 Kowal

  Oceniono 8 razy 8

  Jak nie ma objawów to jakim cudem zrobili mu testy. Halo co jest, wszędzie adaja ze testy tylko dla tych z objawami. Czyżby powolutku szykowali spoleczenstwo do zmian narracje co do liczby chorych

 • azalka12

  Oceniono 5 razy 5

  A może trzeba przebadać dzieci, ktore sa w CZD? Bezobjawowo zarażają innych

 • villk

  Oceniono 4 razy 2

  dlaczego nie robi się testów wszystkim lekarzom i pielęgniarkom, bo taka (o chorych lekarzach ) informacja wywaliła rzad w tydzień .
  Pamiętajmy o tym że to RZAD PISU nie zezwolił na badania Lekarzy i na badania komercyjne tego kto chce się przebadać. Pamiętajmy o tym na pogrzebach.
  I nie wierzmy w stryktury Państwa... to ciągle jest aktualne hasło
  "...Przestańmy wierzyć w „system”  czy to rozkładu jazdy PKP , czy zaopatrzenia pobliskiego hipermarketu, czy trwałości struktur społecznych czy państwowych…"
  za
  h ttps://villk308488492.wordpress.com/2014/01/21/parowozy-na-start

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX