Drugi pracownik Centrum Zdrowia Dziecka zakażony koronawirusem. "Dostęp do oddziału jest ograniczony"

U drugiego pracownika Centrum Zdrowia Dziecka wykryto zakażenie koronawirusem. Nie ma objawów i czuje się dobrze. O sprawie został powiadomiony Sanepid. - Dostęp do oddziału jest ograniczony - czytamy w komunikacie CZD.

W sobotę rano Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu poinformowało, że w piątek u pracownika placówki potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2-19. Pracownik nie ma żadnych objawów i przebywa w domu. Czuje się dobrze.

Ustalono listę kontaktów, a o sprawie powiadomiony został Sanepid. Dalsze działania ustalane są w porozumieniu z Sanepidem. Dostęp do oddziału jest ograniczony. O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco

- czytamy na Facebooku Centrum Zdrowia Dziecka.

To już drugi przypadek wykrycia zakażenia koronawirusem u pracownika Centrum Zdrowia Dziecka. O pierwszym informowaliśmy w środę.

Czytaj więcej: Koronawirus w Centrum Zdrowia Dziecka. Zakażenie wykryto u pracownika. "Trwają badania"

Koronawirus na Mazowszu

Obecnie w województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19 jest 301 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 7 826 osób, kwarantanną objętych jest 4 196 osób. Potwierdzono 107 przypadków zachorowania (stan na 20.03.2020) - informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł ze szpitala w Zgierzu. Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem
Więcej o: