Koronawirus w Warszawie. Kolejne dzielnice zamykają place zabaw. "Piękna pogoda kusi"

Choć władze państwowe i miejskie apelują, by ograniczać wychodzenie z domów, warszawskie place zabaw wypełniły się dziećmi. Aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa, władze kilku dzielnic podjęły decyzję o zamknięciu nie tylko placów zabaw, ale także siłowni plenerowych.

Zagrożenie epidemiczne w Polsce trwa, ale wielu mieszkańców Warszawy ma już dość siedzenia w domu. W trudnej sytuacji są m.in. rodzice - ich pociechy nie chodzą do szkół i mają dużo wolnego czasu, a nie zawsze rozumieją, dlaczego powinny ograniczyć wychodzenie na dwór. Sytuacji nie ułatwia ładna pogoda, która skłania do tego, aby wychodzić na spacery. Z tego powodu warszawskie place zabaw wypełniły się dziećmi i ich rodzicami. Chcąc przeciwdziałać epidemii, kilka dzielnic zadecydowało się na zamknięcie placów zabaw i siłowni plenerowych.

Taką decyzję ogłosił m.in. burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski. "W związku z zagrożeniem epidemicznym i w trosce o Wasze zdrowie zamykamy place zabaw. Piękna pogoda kusi, ale gromadzenie się w miejscach publicznych niesie poważne ryzyko zakażenia się koronawirusem" - napisał na Facebooku.

W wielu dzielnicach zamknięto place zabaw i siłownie plenerowe. Zarząd Zieleni nie podjął takiej decyzji

Dzielnica ograniczyła dostęp do placów zabaw, siłowni plenerowych oraz boisk przyszkolnych. Te miejsca, które dało się zamknąć, są zamknięte, w okolicach otwartych placów i siłowni wywieszono odpowiednie informacje. Podobną decyzję podjęły dzielnice: Praga Południe, Ursynów, Mokotów, Żoliborz, Wawer i Białołęka. Na chwilę obecną dzielnica Bielany nie podjęła takich kroków. Otwarte są także place zabaw i siłownie administrowane przez warszawski Zarząd Zieleni.

- Na terenach parków pozostających pod opieką warszawskiego Zarządu Zieleni znajduje się około 80 placów zabaw i siłowni plenerowych. Dodatkowo, w rejonie Bulwarów Wiślanych jest około 15 miejsc przeznaczonych do tego typu aktywności. Nie zamykamy tych obiektów, jednak w związku ze stanem epidemicznym i rozprzestrzenianiem się koronawirusa apelujemy do mieszkańców o rozsądek i rezygnację z korzystania z placów zabaw, siłowni plenerowych oraz innych otwartych miejsc aktywności sportowo-rekreacyjnej. To jest kwestia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych - powiedziała  rzeczniczka Zarządu Zieleni Anna Stopińska w rozmowie z portalem warszawa.naszemiasto.pl.

Przeczytaj także:

Zobacz wideo Prezydent: Apeluję! Proszę nie przychodzić do szpitali, proszę dzwonić
Więcej o:
Komentarze (26)
Koronawirus w Warszawie. Kolejne dzielnice zamykają place zabaw. "Piękna pogoda kusi"
Zaloguj się
 • prezes_ma_kota

  Oceniono 29 razy 11

  siedzieć w domu i morda w kubeł. dzieci do książek a starsi zawsze coś znajdą do roboty, np zaległe książki, zaległy remont, zaległe zawieszenie żonie ółki czy podreperowanie czegoś. mądry człowiek zawsze znajdzie sobie cos do roboty a głupi bezmózg będzie siedział i jęczał że sie nudzi.

 • nessuno

  Oceniono 26 razy 10

  Madki z bombelkami wiedzą lepiej, co dla nich dobre.
  Brać za mordę i na kopach do domu gonić tatałajstwo.

 • wolfgang87

  Oceniono 25 razy 9

  Tak, tak.

  Matki wystawiają dzieci na balkony. Siedzą tam i chuchają do okien obok.

  A potem wywalają dzieci na podwórko, biegają razem stadami. Jak się ktoś na osiedlu zakazi, to rozniosą po całym osiedlu w ciągu jednego dnia.

  Na telefony od administracji podobno reagują "nie widzimy powodu, żeby dzieci trzymać w domu". Taaa...

  Nie wiem, czy jest sensowne to, co rząd robi, ale robi. Trzeba się zastosować i morda w kubeł.

  Rzeczywiście stan wyjątkowy chyba będzie potrzebny, bo się hołota nie umie zachować. Smutne. Bo kupa ludzi siedzi na dupsku i zachowuje się przyzwoicie. I potem ci ludzie będą mieli gorzej, bo się bydło nie umie powstrzymać.

 • gomas

  Oceniono 9 razy 7

  Ochota też zamknęła

 • tusk-nera

  Oceniono 4 razy 4

  Dopiero teraz ????? Ludzie, unikajcie jakichkolwiek zgromadzeń.

 • antykibol

  Oceniono 10 razy 4

  Póki co debile od poniedziałku fundują sobotni rozkład jazdy, rozumiem że czaskowskie chcą wtłoczyć jak najwiecej ludzi w zbiórkom żeby się zarażali

 • ga.spar

  Oceniono 3 razy 3

  co z tego, że zamykają place zabaw skoro tępe dzidy ciągają swoje bombelki po galeriach handlowych

 • pi.mi

  Oceniono 13 razy 3

  Pamiętam Czernobyl.
  Też była piękna pogoda i ludzie na rowerkach jeździli po Warszawie, i to już po komunikatach...
  Debile są w każdym społeczeństwie.

 • darek8125

  Oceniono 4 razy 2

  jesteśmy w ogole nie przygotowanie, brak masek w aptekach itd. niech premier Picuś krzywousty zatowaruje apteki w maseczki ,żeby ludzie mieli większy komfort psychiczny i fizyczny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX