Koronawirus w Warszawie. Kolejne dzielnice zamykają place zabaw. "Piękna pogoda kusi"

Choć władze państwowe i miejskie apelują, by ograniczać wychodzenie z domów, warszawskie place zabaw wypełniły się dziećmi. Aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa, władze kilku dzielnic podjęły decyzję o zamknięciu nie tylko placów zabaw, ale także siłowni plenerowych.

Zagrożenie epidemiczne w Polsce trwa, ale wielu mieszkańców Warszawy ma już dość siedzenia w domu. W trudnej sytuacji są m.in. rodzice - ich pociechy nie chodzą do szkół i mają dużo wolnego czasu, a nie zawsze rozumieją, dlaczego powinny ograniczyć wychodzenie na dwór. Sytuacji nie ułatwia ładna pogoda, która skłania do tego, aby wychodzić na spacery. Z tego powodu warszawskie place zabaw wypełniły się dziećmi i ich rodzicami. Chcąc przeciwdziałać epidemii, kilka dzielnic zadecydowało się na zamknięcie placów zabaw i siłowni plenerowych.

Taką decyzję ogłosił m.in. burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski. "W związku z zagrożeniem epidemicznym i w trosce o Wasze zdrowie zamykamy place zabaw. Piękna pogoda kusi, ale gromadzenie się w miejscach publicznych niesie poważne ryzyko zakażenia się koronawirusem" - napisał na Facebooku.

W wielu dzielnicach zamknięto place zabaw i siłownie plenerowe. Zarząd Zieleni nie podjął takiej decyzji

Dzielnica ograniczyła dostęp do placów zabaw, siłowni plenerowych oraz boisk przyszkolnych. Te miejsca, które dało się zamknąć, są zamknięte, w okolicach otwartych placów i siłowni wywieszono odpowiednie informacje. Podobną decyzję podjęły dzielnice: Praga Południe, Ursynów, Mokotów, Żoliborz, Wawer i Białołęka. Na chwilę obecną dzielnica Bielany nie podjęła takich kroków. Otwarte są także place zabaw i siłownie administrowane przez warszawski Zarząd Zieleni.

- Na terenach parków pozostających pod opieką warszawskiego Zarządu Zieleni znajduje się około 80 placów zabaw i siłowni plenerowych. Dodatkowo, w rejonie Bulwarów Wiślanych jest około 15 miejsc przeznaczonych do tego typu aktywności. Nie zamykamy tych obiektów, jednak w związku ze stanem epidemicznym i rozprzestrzenianiem się koronawirusa apelujemy do mieszkańców o rozsądek i rezygnację z korzystania z placów zabaw, siłowni plenerowych oraz innych otwartych miejsc aktywności sportowo-rekreacyjnej. To jest kwestia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych - powiedziała  rzeczniczka Zarządu Zieleni Anna Stopińska w rozmowie z portalem warszawa.naszemiasto.pl.

Przeczytaj także:

Zobacz wideo Prezydent: Apeluję! Proszę nie przychodzić do szpitali, proszę dzwonić
Więcej o: