Koronawirus w Centrum Zdrowia Dziecka. Zakażenie wykryto u pracownika. "Trwają badania"

U jednego z pracowników Centrum Zdrowia Dziecka wykryto koronawirusa. Placówka informuje, że wszystkie osoby, które miały z nim bezpośredni kontakt, są obecnie poddawane badaniom. To m.in. lekarze i pielęgniarki.

W środę Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu poinformowało w oficjalnym komunikacie, że u jednego z pracowników szpitala wykryto wywołaną koronawirusem chorobę. "W dniu wczorajszym u jednego z pracowników naszego Instytutu rozpoznany został COVID-19. W związku z tym wdrożono działania epidemiologiczne" - czytamy w oświadczeniu dyrektora Instytutu, Marka Migdała.

Zobacz wideo Duda: Apeluję, proszę nie przychodzić do szpitali, proszę dzwonić

Centrum Zdrowia Dziecka. Koronawirus wykryty u jednego z pracowników szpitala

Centrum Zdrowia Dziecka zapewnia, że jeszcze w nocy została ustalona lista osób, z którymi miał kontakt zakażony pracownik. Te z nich, które miały z nim bezpośredni kontakt, są obecnie poddawane badaniom na obecność patogenu. Szpital nie informuje, jaką funkcję pełni zakażony pracownik ani z iloma osobami miał kontakt. Rzeczniczka szpitala Katarzyna Gardzińska w rozmowie z Radiem dla Ciebie powiedziała, że placówka pracuje normalnie. - Obecnie trwają badania u tych osób, które miały [z zakażonym pracownikiem - red.] kontakt - powiedziała.

Wiadomo, że badaniom na obecność koronawirusa jest poddawany personel medyczny - wprowadzono specjalny, przyspieszony tryb badania, tak żeby lekarze i pielęgniarki jak najkrócej byli wyłączeni z pracy na oddziałach. Od początku marca w związku z epidemią koronawirusa na teren Centrum Zdrowia Dziecka mógł wchodzić tylko jeden opiekun dziecka - warunkiem był brak objawów infekcji. Z kolei pod koniec zeszłego tygodnia wstrzymano do odwołania planowe przyjęcia do szpitala i wizyty rehabilitacyjne czy diagnostyczne poza przypadkami pilnymi.

W województwie mazowieckim jest obecnie 38 potwierdzonych przypadków koronawirusa. W całej Polsce wyniki laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 246 osób, 5 z nich zmarło.

***

Gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl będzie w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Masz pytanie o pakiet antykryzysowy, które chcesz, byśmy zadali? Napisz na adres: news_gazetapl@agora.pl. Czekamy do godz. 20.

Więcej o:
Komentarze (3)
Koronawirus w Centrum Zdrowia Dziecka. Zakażenie wykryto u pracownika. "Trwają badania"
Zaloguj się
 • lanou

  Oceniono 4 razy 4

  Co się dziwić, w każdym szpitalu będzie większość personelu zakażona. W szpitalu MSW ludzie np. krwiodawcy są oficjalnie kierowani wejściem przez SOR, a na SORze siedzą kaszlący ludzie z podejrzeniem zakażenia. Straż pożarna i pracownicy sanepid przed wejściem nic sobie nie robią, tylko po WYJŚCIU informują, że oddział jest zamknięty i zakażony. A na stronach nadal, wejście przez SOR...
  facebook .com/100004146376292/posts/1556984731116391/?d=n

 • donek2010

  Oceniono 7 razy -3

  Kiedy skończy się koronawirus?
  Gdy nam znudzi się czytanie o nim!

  Co roku w Polsce umiera 380 000 ludzi,
  u 114 000 osób powodem zgonu są choroby kardiologiczne.
  Stres jest jedną z przyczyn zawałów- więc gdy będziemy nadmiernie przejmować się koronawirusem to więcej osób umrze na zawał wywołany stresem niż na koronawirusa !!!.

  95 000 osób umiera na raka, im dłużej czekasz z diagnozą i rozpoczęciem leczenia, tym ryzyko śmierci jest wyższe.
  Im bardziej ludzie będą się bać pójść do szpitala na badania (bo przecież ten koronowirus ich zabieje) tym więcej osób umrze na raka z powodu spóźnionej diagnozy!!!

  Im dłużej głównym tematem będzie koronawirus
  tym dłużej rządzący będą pozorowali działa,
  których skutkiem będzie załamanie gospodarki!
  Pamiętaj, gospodarka to Ty, ja, pani fryzjerka, Twój trener na siłowni,miły pan w biurze podróży, uśmiechnięta pani kelnerka i tysiące innych osób, które stracą pracę/źródło utrzymania.
  Ile osób popadnie w depresję z powodu długów, ile rodzin się rozpadnie z powodu problemów finansowych?
  ile mniej pieniędzy wpłynie z podatków i ile mniej będzie w przyszłym roku na szpitale, szkoły lub naprawy dróg?

  Przestań czytać artykuły o koronawirusie
  gdy newsy o COVIDzie przestaną się klikać, dzienikarze przerzucą się na kleszcze i boreliozę
  i wszystko wróci do normy.

  Ile znacie (lub znaliście) osób chorych na raka,
  cierpiących na schorzenia układu krążenia,
  ile razy czytaliście artykuły w gazetach w zeszłym roku o na ten temat? i co rząd zrobił aby zmniejszyć liczbę zgonów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX