ZTM pozwala na zawieszenie karty miejskiej. Pozostałe dni będzie można wykorzystać później

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził możliwość zawieszenia biletów długookresowych. "Pasażer nie otrzyma zwrotu pieniędzy, będzie mógł natomiast przekodować niewykorzystany czas ważności biletu na inny termin, po zgłoszeniu się Punktu Obsługi Pasażerów, w dowolnie wybranym przez siebie terminie" - informują urzędnicy.

W związku z rosnącą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem władze apelują o pozostanie w domach i, jeśli to możliwe, pracowanie zdalnie. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził awaryjne rozwiązanie dla tych osób, które korzystają z biletów długookresowych: od teraz można je zawieszać.

Wniosek w tej sprawie należy przesłać na adres ztm@ztm.waw.pl, w tytule wiadomości powinna znaleźć się informacja "zawieszenie biletu". We wniosku konieczne jest podanie numeru karty miejskiej.

Pasażer nie otrzyma zwrotu pieniędzy, będzie mógł natomiast przekodować niewykorzystany czas ważności biletu na inny termin, po zgłoszeniu się Punktu Obsługi Pasażerów, w dowolnie wybranym przez Siebie terminie. Przekodowywany okres ważności będzie się liczył od dnia złożenia wniosku przez Internet

- czytamy na fanpage'u Warszawski Transport Publiczny.

Wciąż możliwy jest też zwrot pieniędzy za niewykorzystany okres ważności biletów. W tym celu należy udać się do Punktu Obsługi Pasażerów.

Zobacz wideo Stan wyjątkowy z powodu koronawirusa? Duda: Nie ma takiego wniosku
Więcej o: