Koronawirus. Proboszcz warszawskiej parafii został poddany kwarantannie. Wrócił z Niemiec

Proboszcz parafii św. Michała Archanioła na warszawskim Targówku został poddany dwutygodniowj kwarantannie. Duchowny wrócił w sobotę z podróży do Niemiec.

Informacja o kwarantannie księdza proboszcza Artura Nagraby pojawiła się na stronie internetowej parafii św. Michała Archanioła w Warszawie. 

"W ostatnich dniach jesteśmy świadkami bardzo trudnych wydarzeń. Wydawało się, że globalne problemy świata ominą nasze społeczeństwo. Tymczasem bardzo szybko zagrożenie epidemią zapukało do drzwi naszych domów. (...) Pragniemy służyć posługą w konfesjonale, ale prosimy o wyrozumiałość. Aktualnie ks. Proboszcz został poddany dwutygodniowej kwarantannie w związku z procedurą związaną z powrotem z zagranicy" - czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo Czy zamknięcie kościołów pomoże w walce z koronawirusem?

Proboszcz warszawskiej parafii był w Niemczech. "Pragnę uspokoić wszystkich wiernych"

Portal tustolica.pl skontaktował się z proboszczem parafii św. Michała Archanioła. Duchowny zapewnił, że nie ma żadnych objawów, które wskazywałyby na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

- Byłem z wizytą w Niemczech samochodem, ale w rejonie, gdzie koronawirus nie wystąpił. Powiadomiłem o tym odpowiednie służby i wedle standardowej procedury zostałem poddany dwutygodniowej kwarantannie. Pragnę też uspokoić wszystkich wiernych. Od mojego powrotu w sobotni wieczór nie miałem też bezpośredniego kontaktu z nikim z naszej parafii, dlatego życie naszego kościoła odbywa się jak dotychczas - powiedział proboszcz Artur Nagraba.

Parafia św. Michała Archanioła w Warszawie apeluje do wiernych

Choć proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Warszawie nie może pełnić posługi, msze w kościele na ul. Głębockiej 119 odbywają się według zwykłego planu. Parafia apeluje jednak do wiernych, aby pamiętali o tym, że we mszy nie może brać udziału więcej niż 50 osób. "Nasz przeuroczy, mały kościółek bardzo łatwo może stać się miejscem rozprzestrzeniania wirusa" - czytamy na stronie internetowej parafii. 

Przeczytaj także:

Więcej o: