Warszawa. Nauczyciel zakażony koronawirusem. Dyrektorka podstawówki prosi o obserwację dzieci

Jeden z nauczycieli pracujący na co dzień w szkole podstawowej na Mokotowie, jest zakażony koronawirusem. Dyrektorka placówki apeluje do rodziców o obserwację swoich dzieci.

"Szanowni Państwo, z przykrością informuję, że u jednego z pracowników szkoły stwierdzono zarażenie koronawirusem. Wszystkie odpowiednie instytucje zostały przeze mnie natychmiast powiadomione. Czekam na ich decyzje i instrukcje  dalszego postępowania w tej trudnej sytuacji" - napisano w komunikacie na stronie Szkoły Podstawowej numer 46 im. Stefana Starzyńskiego znajdującej się przy ulicy Wałbrzyskiej na warszawskim Mokotowie.

Nauczyciel zakażony koronawirusem. Dyrektorka prosi rodziców o obserwację dzieci

Dyrektorka szkoły Teresa Konstanciak zaapelowała do rodziców o obserwowanie stanu zdrowia swoich dzieci. "W trosce o uczniów, kieruję do Państwa prośbę o zwrócenie szczególnej uwagi na samopoczucie dzieci i obserwowanie ich stanu zdrowia. O wszelkich decyzjach i zaleceniach będę Państwa informowała na bieżąco" - czytamy dalej w oświadczeniu.

Zobacz wideo Co musisz wiedzieć o koronawirusie? [Wideo Głównego Inspektoratu Sanitarnego]

Jak podaje Radio ZET jest to już drugi przypadek koronawirusa u pracownika warszawskiej szkoły. Pierwszy przypadek zdiagnozowano u nauczycielki pracującej w szkole na warszawskiej Białołęce. Kobieta razem z uczniami brała udział w projekcie Erasmus w Hiszpanii. Pacjentka nie miała wcześniej typowych objawów dla zakażenia koronawirusem. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z nauczycielką, poddane zostały kwarantannie.

Więcej o: