Koronawirus nie wystraszył warszawiaków. "Masowo szturmują urzędy. Skrajna nieodpowiedzialność"

- Polacy zamiast siedzieć w domach, masowo szturmują sklepy i urzędy - alarmuje nasz czytelnik. Mieszkaniec Warszawy wskazuje, że w Biurze Administracji i Spraw Obywatelskich na Powiślu był w piątek taki ścisk, że ustawiono specjalne taśmy wytyczające kierunek kolejki.

Komunikaty dotyczące konieczności pozostawania w domach w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem nie zniechęciły warszawiaków do załatwiania spraw w urzędach.

- Polacy zamiast siedzieć w domach, masowo szturmują sklepy i urzędy - napisał nasz czytelnik, wysyłając jednocześnie zdjęcie z Biura Administracji i Spraw Obywatelskich na Powiślu. W urzędzie stawiło się w piątek tak wiele osób, że ustawiono taśmy, wytyczające kierunek kolejki interesantów.

- Skrajna nieodpowiedzialność. Ludzie wykorzystują ten czas jako dodatkowy urlop lub ferie. Wyrabiają sobie paszporty, dowody, nagle załatwiają wszystkie swoje sprawy. Taki tłum, że niektórzy ustawiają się przed wejściem - dodaje czytelnik.

W sieci pojawiają się również zdjęcia kolejek z innych dzielnic.

Zdjęcie z Mokotowa opublikował z kolei reporter "Dzień Dobry TVN" Filip Chajzer. "To kolejka do wydziału komunikacji na Mokotowie. Dzisiaj. I ja już nie wiem... Czy ja przesadzam tak samo jak wszystkie te mądre głowy z telewizji? Czy ludzie, którzy normalnie żyją i załatwiają swoje codzienne sprawy mają jednak rację?" - napisał Chajzer.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w Polsce z podejrzeniem zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest 521 osób, 3151 osób objęto kwarantanną, a 17 784 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym. Zakażonych zostało dotąd 68 osób, jedna osoba zmarła - kobieta hospitalizowana w Poznaniu.

Na całym świecie stwierdzono ponad 140 tys. zakażeń,  ponad 5,3 tys. chorych.

Zobacz wideo Czy to kluczowy weekend ws. koronawirusa w Polsce? Epidemiolog odpowiada

Koronawirus. Czytaj też:

Czy koronawirus ginie w 26 stopniach? Czy można jechać na Malediwy i co z weselami? Odpowiada immunolog

Koronawirus w Polsce. Czy należy nosić maski ochronne? Jak poprawnie nałożyć maseczkę? [WIDEO]

Zakażenie koronawirusem. Po ilu dniach pojawiają się pierwsze objawy?

Więcej o: