Komentarze (90)
Duże braki kadrowe w szkołach. W Wilanowie dzieci nie mają matematyki od dwóch tygodni
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • eti.gda

  Oceniono 9 razy 5

  W Wilanowie dzieci nie mają matematyki od dwóch tygodni

  I pewnie bardzo się cieszą.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 4 razy 4

  A religię mają? Mają. To o co chodzi?
  No i ten dobroczynny wpływ Wielkiego Zderzacza Aniołów.

 • nicto_mk

  Oceniono 3 razy 3

  religię na pewno mają

 • maryjanek66

  Oceniono 3 razy 3

  po co matematyka? ważne że jest religia!

 • katarzyna.xyz

  Oceniono 5 razy 3

  Pamiętam, jak gazeta systematycznie szkalowała nauczycieli. Wystarczylo, że zmieniiła się wladza i już im współczujecie? To opluwanie przez prasę i społeczeństwo sprawiło, że dla młodych ludzi w Warszawie praca w szkole to niemal "obciach", nie mówiąc o zarobkach-obecnie przez 7 lat od 1700 do może 2400 netto to dla obecnego pokolenia nie do przyjęcia. A teraz płacz, że nie ma kto uczyć matematyki.

 • starsailor3

  Oceniono 2 razy 2

  Pies z kulawą nogą chce uczyć wasze durne, rozpuszczone dzieci i użerać się z jeszcze durniejszymi rodzicami. W dodatku prawie za darmo. Za 20 tys. bym nie uczył.

 • siekieraaxe

  Oceniono 4 razy 2

  W 2015 "ekseprcidobrej zmiany w osiwcie " chcieli to powiewdziec Zalewskiej.
  ALE TA PANI WIE JUZ WSZYSKO

 • gazetopolaczek

  Oceniono 6 razy 2

  A związkowcy ze Związku Nauczycielstwa (tfu, co za słowo, brzmi jak jakieś robactwo czy coś...) Polskiego tak krzyczeli, że po reformie będzie bezrobocie wśród nauczycieli, a tu proszę.

 • lilo150

  Oceniono 4 razy 2

  niedouczonymi łatwiej sterować więc dlaczego rządzący mieliby być zainteresowani lepszym poziomem kształcenia?

 • Cyryl Pawel

  Oceniono 10 razy 2

  Ja nie panimaju. Jest matematyka - źle, bo stresująca, uczyć się trzeba, a ten dziesięciolatek chce licencjatu z gender, więc po co. Nie ma matematyki - źle.

 • naw18

  Oceniono 8 razy 2

  No to czas lekcji matematyki wykorzystac na religie, bo przecież nie na wf...

 • dziniobszczak

  Oceniono 1 raz 1

  Moja mama prze 20 lat pracowała w szkole. Nauczyciel z pasją. Kiedy ją zwolnili, bo była "za droga" założyła własny biznes - korepetycje. Zarobki urosły jej 3-4 krotnie w stosunku do tego, co miała jako nauczyciel w szkole. Powiedziała mi, że do szkoły już nigdy nie wróci. Polecam tą drogę innym.

 • acototak

  Oceniono 13 razy 1

  A co z religią?

 • hiacynta1068

  0

  Tak się zastanawiam tylko.... ostatnia klasa gimnazjum pójdzie do 4-letniego technikum a ośmioklasista do 5 latniego technikum tak samo liceum 3 i 4 letnie. Pierd.... pis

 • loneman

  0

  Historia i religia musi im wystarczyc, od liczenia sa przeciez komputery, kalkulatory, ksiegowe i nasz "super rzad" 😛😕...

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 5 razy -1

  >Niestety, sprawdziły się nasze wszystkie obawy - mówi Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent >Warszawy.

  Brak jednego nauczyciela?
  Niedasię?
  Nieudolność Gronkiewicz najlepiej zwalić na PIS.

 • Tomasz Gryga

  Oceniono 3 razy -3

  Ja trochę na temat, a trochę z innej beczki. Tak jak wyrażanie dziwacznych poglądów jest oznaką niedowartościowania tak nie ma bardziej motywującej i dodającej wiary w siebie sytuacji, jak ta kiedy uczeń przerasta mistrza. Idąc tą drogą rozumowania, byćmoże najlepszym rozwiązaniem dla zaistniałej sytuacji braku 18tyś nauczycieli w oświacie, byłoby powierzenie godzin z matematyki w tej szkole, jak i innych przedmiotów w innych szkołach, nauczycielom z inną specjalizacją, którzy zgodziliby się prowadzić dany przedmiot. Zamiast robić dodatkowe kursy, sytuacja zmusiłaby nauczyciela do opanowania danego zakresu materiału na potrzeby chwili. Uczniowie, którzy 'pokonaliby' nauczyciela w 'polu' zyskaliby pewność na temat swojej przyszłości i szli dalej w tym kierunku zdobywając kolejne szczeble na drabince rodzimej edukacji, aż po samo mistrzostwo w sztuce. A tak, w obecnym, czy poprzednim modelu edukacji, przy natłoku informacji do zapamiętania tych potrzebnych i rzeczywiście zbędnych, absolwent każdego szczebla nie wie co w życiu ma robić, chyba że jest mu to wcześniej narzucone. Przy braku wystarczającej motywacji do samokształcenia, młodzież nie wie nawet na jakim kierunku chciałaby kontynuować studia i zdaje egzaminy na kierunki wybrane metodą chybił - trafił. Zal mi młodzieży, bo sam byłem kiedyś młody, a szkoła średnia jak i podstawowa, ani nie zachęciły mnie do obrania jakiegoś konkretnego kierunku, a wręcz mi to uniemożliwiała, zabierając wolny czas i zmuszając do robienia wszystkiego w tej idiotycznej formule programu. Młodzież musi mieć czas na hobby, nawet jeśli to wydaje się stratą czasu. Bo kiedy ma wymyśleć co by chciała w życiu robić? A to powinno być w tym czasie najważniejsze. Potem tylko płaci się za błędy. 2 tygodnie. Tyle miałem czasu po maturze, żeby zdecydować na jakie studia chcę wystartować. Niby było wiadomo już wcześniej, bo to nie tajemnica, a jednak nie było kiedy o tym na spokojnie pomyśleć w ciągłym natłoku stresu, problemów i durnego programu nauczania.

 • beton44

  Oceniono 7 razy -3

  Dawać dawać - import "uchodźców" - u Makreli jest 2 miliony inżynierów, prawników i fizyków jądrowych - chyba dadzą radę uczyć matematyki ???

 • uenostation54

  Oceniono 8 razy -4

  sekundka, trąbiliście, że będą zwolnienia i bezrobocie wśród nauczycieli. a tu odwrotnie - są etaty, nauczycieli nie ma! słabe z was wróżki, gazeciarze.

 • brys47

  Oceniono 7 razy -5

  kompletne bzdury. Co się stało z nauczycielami z gimnazów?. Co sie stało z budynkami po gimnazjach??? . Zła wola Gronkowców jest widoczna gołym okiem!

 • k0pytko

  Oceniono 11 razy -5

  Przecież reforma miała spowodować, że tysiące nauczycieli trafi na bruk. Sam Broniarz mówił.

 • karrampa

  Oceniono 14 razy -8

  GW z platfusami i postkomunistycznym ZNP na okrągło straszyli, że w wyniku reformy zninkie tysiące miejsc pracy dla nauczycieli.
  A jest zupełnie na odwrót.

 • Tomasz Gryga

  Oceniono 9 razy -9

  Ludzie, litości!!!! Matematykę - każdy przedmiot w podstawówce !!! Może swobodnie poprowadzić każdy nauczyciel. Nawet W-Fista... Tam nie ma nic trudnego.

 • alfalfa

  Oceniono 11 razy -11

  Od dwóch tygodni? Co za draństwo, zabrali dzieciom ostatnie dni wakacji.
  A.

 • euro67

  Oceniono 20 razy -12

  PO straszylo ze nauczyciele nie beda mieli pracy a okazuje sie ze to bylo klamstwo bo nawet nauczycieli brakuje.

 • nanorobot

  Oceniono 28 razy -20

  Matematyka w 4. klasie niewiele się w zasadzie różni od matematyki z nauczania początkowego. Nauczać tego może nawet nauczyciel W-F, czy woźny ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX