Mężczyzna dostał ataku padaczki na ulicy. Zamiast pomóc, chcieli z niego "wypędzić demona"

Kobieta i mężczyzna przeszkadzali w udzielaniu pierwszej pomocy choremu, który dostał ataku padaczki na ulicy. Zamiast pomóc, kładli na nieprzytomnym mężczyźnie ręce i wypowiadali "czarodziejskie formuły". Mówili, że chcą z niego "wypędzić demona" i wszystko nagrali.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja tego roku na targu w Legionowie. Mężczyzna pracujący na straganie doznał ataku padaczki i przewrócił się na ziemię. Podeszli do niego kobieta i mężczyzna, którzy wcześniej mieli w pobliżu "ewangelizować". Zamiast pomóc choremu mężczyźnie, zaczęli kłaść na nim ręce, wypowiadając niezrozumiałe formuły. Mieli ze sobą mikrofon i wszystko nagrywali.

"Wypędzali demona", utrudniając udzielenie pomocy

Pierwszej pomocy leżącemu na chodniku mężczyźnie zaczęła udzielać strażniczka miejska. Mimo jej próśb o nieutrudnianie akcji ratunkowej, kobieta i mężczyzna przez cztery minuty nagrywali filmik dokumentujący "wypędzanie demona" z chorego mężczyzny.

W czasie, gdy strażniczka miejska starała się ułożyć chorego mężczyznę w bezpiecznej pozycji, mężczyzna i kobieta przekonywali zebrane wokół chorego osoby, że padaczkowe drgawki to w rzeczywistości oznaki działania złego ducha. Pouczali też strażniczkę udzielającą pierwszej pomocy.

- Ta kobieta nie wie co się dzieje, w ogóle nie wie jak mu pomóc - słychać na nagraniu.

Po udzieleniu pomocy choremu, obecni na miejscu strażnicy miejscy wezwali policję. Kobieta i mężczyzna zostali wylegitymowani.

- Wezwaliśmy do tych dziwnie zachowujących się osób patrol policji. Mundurowi ich wylegitymowali, zaś my kontynuowaliśmy udzielanie pomocy mężczyźnie, który dostał ataku padaczki - powiedział w rozmowie z "Gazetą powiatową" Adam Nadworski ze straży miejskiej w Legionowie. Jak dodał, atak padaczki został opanowany, a choremu mężczyźnie nie stało się nic poważniejszego.

Chorzy na padaczkę: "nie obdzierajcie nas z godności"

Po zdarzeniu "ewangelizatorzy" opublikowali filmik mający ilustrować "zapis egzorcyzmów" na Youtubie. Na ich kanale znajdują się także inne nagrania, na których kobieta i mężczyzna biorą udział w "chrztach" i przeprowadzają "ewangelizację" w różnych częściach Polski. 

Po opublikowaniu filmu osoby chorujące na padaczkę poprosiły o interwencję Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sprzeciwiają się przeciwko dyskryminacji i domagają godnego traktowania.

My, Chorzy na Padaczkę, Epileptycy, prosimy o pomoc. Nie pozwólcie, aby wmówiono innym, że jesteśmy nawiedzeni przez demony, jesteśmy złymi ludźmi, którzy ponoszą winę za swoje grzechy! Mamy XXI w. wiec takie zachowania są niedopuszczalne! Nie pozwólcie obdzierać nas z godności! - apelują chory na padaczkę. 

Przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zadeklarowali, że złożą do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez kobietę i mężczyznę. Jak wskazują, nagrywający filmik nie tylko nie udzielili pomocy osobie znajdującej się w stanie zagrożenia zdrowia i życia, lecz także utrudniali udzielenie pomocy przedmedycznej przez funkcjonariuszy straży miejskiej. "Ewangelizatorom" może za to grozić do 3 lat więzienia.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (158)
Mężczyzna dostał ataku epilepsji na ulicy. Zamiast pomóc chcieli z niego "wypędzić demona"
Zaloguj się
 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 215 razy 185

  Manuela Gretkowska miała rację, mówiąc, że dwa największe problemy Polski, to alkoholizm i katolicyzm.

 • freakoman

  Oceniono 115 razy 103

  "Religia powstała wtedy, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupka." - Mark Twain

 • you_fool

  Oceniono 109 razy 95

  Do pieca na 3 zdrowaśki. Szamanów oczywiście.

 • jw0022

  Oceniono 98 razy 88

  Wiara czyni czuba.

 • pislamistapolski

  Oceniono 87 razy 73

  XXI wiek, kraj 38 milionowy w środku Europy!!!!
  To jest przerazajace
  Nie trzeba chyba pisac na jaka partie te 2 przyglupy glosuja?

 • pregierz

  Oceniono 73 razy 63

  Szamanizm się szerzy, są efekty religi w szkołach, ordo iuris w rzadzie, rydzyków w mediach. W Amazonii mają "dzikie" plemiona, w Europie skansen Polska. I tylko chorych żal.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 74 razy 62

  My, Chorzy na Padaczkę, Epileptycy, prosimy o pomoc. Nie pozwólcie, aby wmówiono innym, że jesteśmy nawiedzeni przez demony, jesteśmy złymi ludźmi, którzy ponoszą winę za swoje grzechy! Mamy XXI w. wiec takie zachowania są niedopuszczalne! Nie pozwólcie obdzierać nas z godności! - apelują chory na padaczkę.

  Modlimy się za was - odpowiedział na apel suweren...

 • geraldine2015

  Oceniono 68 razy 60

  Chrzty, egzorcyzmy, nawracanie. Czekamy na tortury, a następnie stosy. I wszystko na YT.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX