Mężczyzna napadł w windzie na kobietę w ciąży. "Bił pięściami po głowie i klatce piersiowej"

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który napadł w windzie na ciężarną kobietę i bił ją po głowie oraz klatce piersiowej. Chwilę wcześniej zaatakował również innych lokatorów bloku i groził im śmiercią. Postawiono mu już sześć zarzutów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w jednym z bloków w Śródmieściu. Mieszkańcy zawiadomili policję, że około godziny 18 na ich klatkę schodową wtargnął agresywny, zakrwawiony mężczyzna. 

Warszawa. Agresywny lokator zaatakował mieszkańców bloku

Lokatorzy relacjonowali, że napastnik najpierw wszedł do przypadkowego mieszkania, gdzie uderzył w głowę jednego z lokatorów, a pozostałym groził śmiercią. Gdy pokrzywdzonym udało się wyprowadzić 35-latka na zewnątrz, ten zaatakował  kolejny raz.

Tym razem jego ofiarą padła 28-letnia kobieta w ciąży. Z relacji policji wynika, że napastnik bił kobietę pięściami po twarzy, głowie i klatce piersiowej. Chwilę później mężczyzna zaczął biegać po klatce schodowej i terroryzować inne napotkane osoby. Na koniec uderzył mężczyznę, który zareagował na wołanie o pomoc i przybiegł na ratunek ciężarnej kobiecie.

Grozi mu do 3 lat więzienia

Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali pobitą kobietę w ciąży, roztrzęsionych mieszkańców bloku oraz dwóch mężczyzn, którzy również zostali zaatakowani przez. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, a agresywny mężczyzna został przez nich zatrzymany. 36-latek usłyszał w sumie 6 zarzutów, za które grozi mu do trzech lat więzienia.

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"

Więcej o: