Patryk Jaki chce nowoczesnego placu Defilad. Teraz jest "powodem do wstydu"

Patryk Jaki przedstawił wizję zagospodarowania placu Defilad. Zapowiada, że po jego wygranej teren wokół Pałacu Kultury stanie się jednocześnie parkiem i nowoczesnym centrum kulturowo-biznesowym. Jak twierdzi, dziś plac Defilad jest dla warszawiaków powodem do wstydu i "kojarzy się z aferą reprywatyzacyjną".

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy przedstawił swoją wizję zagospodarowania placu Defilad. Twierdzi, że po jego wygranej teren wokół Pałacu Kultury stałby się "symbolem nowoczesności, zieleni, sukcesu gospodarczego i otwartości". 

Plac Defilad "wciąż jest powodem do wstydu"

Zdaniem kandydata Zjednoczonej Prawicy teren wokół Pałacu Kultury musi być wizytówką Warszawy.

"Plac Defilad po 12 latach rządów Platformy Obywatelskiej wciąż jest powodem do wstydu, a nie dumy warszawiaków i kojarzy się z aferą reprywatyzacyjną" - napisał Jaki na Facebooku, przedstawiając wizualizację placu Defilad.

Patryk Jaki twierdzi, że obecnie centrum Warszawy nie jest reprezentacyjne. Po zrealizowaniu zmian miałoby się to zmienić - plac Defilad stałby się "parkiem, płucami miasta, jak i centrum kulturalno-biznesowym".

-  Nie musimy wybierać pomiędzy wielkimi biurowcami, które otoczą to miejsce, nie musimy wybierać pomiędzy zamianą tego miejsca w park - mówił Jaki o wizji na nowy plac Defilad podczas konferencji prasowej.

Plac Defilad według Jakiego: sklepy i parking, a wokół park

Jaki proponuje, by obok otoczonego zielenią Pałacu Kultury i Nauki powstał kilkupiętrowy budynek z parkingiem, lokalami gastronomicznymi, sklepami i miejscami kultury. Ma to sprawić, że centrum Warszawy będzie "tętnić życiem", a nie "zamierać po godzinach pracy warszawiaków".

W ramach projektu Jakiego dokończona zostałaby budowa Teatru Rozmaitości i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Nienaruszony miałby natomiast zostać znajdujący się obok PKiN Park Świętokrzyski. 

Patryk Jaki zaznacza, że pokazane przez niego zdjęcia nie przedstawiają gotowego planu, a wstępne wizje kilku architektów na zagospodarowanie placu Defilad. 

- Jeśli zostanę prezydentem Warszawy, to zorganizuję konkurs, podczas którego będą możliwe różne korekty w tym projekcie - precyzuje kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o:
Komentarze (146)
Wybory samorządowe 2018. Patryk Jaki przedstawia wizualizację placu Defilad
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 46 razy 38

  No dobra, a gdzie jezioro? Są drzewa, są krzaki, a jezioro tam przesunąć to nie łaska? Przecież można wziąć gdzieś z bliska, np. z Czerniakowa...

 • oko2009

  Oceniono 38 razy 36

  Na to, co ten chłopaczyna naobiecywał nie starczyły by dwa budżety naszego kraju, a co dopiero budżet Warszawy. Ale powiela dalej te obiecanki wzorując się na Morawieckim i prezesie wszystkich prezesów.

 • wiezet

  Oceniono 33 razy 31

  CZyli PeKiN już nie jest zły, bo jakoś nie wspomina o wyburzeniu....

 • remo29

  Oceniono 32 razy 26

  I Jaki zamiast iglicy na PKiN.

 • jxl82

  Oceniono 23 razy 23

  Na wizji Jakiego nawet szare wróbelki przybierają kolory tęczy, starcy młodnieją, beznodzy inwalidzi wojenni zaczynają biegać i skakać. I trawa jest jakby bardziej zielona.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 22 razy 22

  Najbardziej podobają mi się bloki ze zdjęcia nr 5 z widokiem na pałac. Te imponujące drzewa wyrastające bezpośrednio z 10-centymetrowej płyty betonowej balkonu/tarasu.
  Wizualizację robili spece od polskiego narodowego auta elektrycznego?

 • pwiejacz

  Oceniono 20 razy 20

  Już dawno PiS-ałem: zdjąć iglicę z PKiNu, a na jej miejsce postawić pozłacany pomnik Kaczyńskiego, obracający się wraz ze słońcem - jako symbol pokonania komunizmu. I nagle okaże się że Placowi Defilad niczego więcej nie potrzeba. (Którego Kaczyńskiego - to obojętne, wszakże bliźniacy.)

 • fctheduck

  Oceniono 20 razy 16

  Podobno na dworcu w Opolu czeka już kilka tysięcy spakowanych dresów, gotowych do pracy na wyższych stanowiskach urzędniczych w warszawskim ratuszu gdyby cyganowi jakimś cudem udało się wygrać. Mają nawet Książkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX