Uratował starszego mężczyznę i zniknął. Mały bohater odnaleziony, brał udział w kursie WOŚP

Odnalazł się mały bohater, którego szukała cała Warszawa. Chłopiec bez chwili wahania udzielił pierwszej pomocy starszemu mężczyźnie w Lesie Kabackim, a po przyjeździe karetki zniknął. Rodzina uratowanego mężczyzny chciała mu podziękować osobiście. Okazuje się, że tajemniczy mały bohater to 12-letni Maurycy.

27 września w pobliżu Lasu Kabackiego zasłabł starszy mężczyzna. Obok na rowerze przejeżdżał chłopiec, który ruszył mu z pomocą. Miał przy rowerze profesjonalną apteczkę. Założył rękawiczki, a następnie opatrzył ranę, wezwał karetkę i został z poszkodowanym mężczyzną do czasu przyjazdu ratowników. Rodzina starszego pana postanowiła osobiście podziękować chłopcu za uratowanie mu zdrowia - a być może również życia - i rozpoczęła poszukiwania.

Poszukiwania trwały od dwóch tygodni

Pierwszy trop prowadził do ursynowskich szkół, w których mógł uczyć się mały bohater. Dyrekcja znajdującej się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 16 miała podejrzenia, że chłopiec może być jej uczniem. W dzienniku elektronicznym i w mediach społecznościowych udostępniono list, w którym zachęcono do ujawnienia tożsamości małego bohatera:

Zachował się bardzo odpowiedzialnie i profesjonalnie. Myślę, że nie będzie to nadużycie, jeśli dodam, że wszyscy powinniśmy się od niego uczyć reagowania na krzywdę innych. Drodzy rodzice, jeśli to Wasz syn lub znacie chłopca, którego ta sytuacja dotyczy, proszę o informację zwrotną

- napisała w liście Małgorzata Dybus, wicedyrektor Szkoły Podstawowej numer 16.

 W sprawę zaangażowali się internauci oraz Filip Chajzer, który zapowiedział, że chętnie przeprowadzi z tajemniczym małym bohaterem wywiad.

Mały bohater odnaleziony. To 12-letni Maurycy

Przypuszczenia dyrekcji ursynowskiej Szkoły Podstawowej nr 16 potwierdziły się - chłopiec był jej uczniem. 

Jak podaje portal haloursynów, na apel w dzienniku elektronicznym odpowiedziała właśnie jego mama. Małym bohaterem okazał się uczeń szóstej klasy, 12-letni Maurycy. Znał zasady udzielania pierwszej pomocy, bo uczestniczył w kursie "Ratujemy i Uczymy Ratować" organizowanym w jego szkole przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dyrekcja szkoły poinformowała, że Maurycy brał też udział w zbiórkach WOŚP, a tematyką ratownictwa medycznego interesuje się od dłuższego czasu. 

Teraz rodzina uratowanego mężczyzny będzie mogła podziękować chłopcu osobiście. Maurycy ma także zostać nagrodzony przez swoją szkołę.

Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Są szybsi niż karetka

Więcej o:
Komentarze (23)
Ursynów. Mały bohater odnaleziony. Uratował starszego pana i zniknął
Zaloguj się
 • xynat

  Oceniono 101 razy 83

  Kłamstwo. Nie mógł brać udziału w takim szkoleniu bo przecież każdy prawdziwy Polak-katolik wie, że wszystkie pieniądze ze zbiórek WOŚP przeznaczane są na zakup narkotyków dla uczestników przystanku Woodstock. Prawda pisiory??
  A tak na poważnie to wielki szacun dla dzieciaka, który pokazał, że tak naprawdę jest bardziej dorosły od większości tych którzy niby posiadają już dowód osobisty. Swoją drogą dlaczego takich rzeczy trzeba się uczyć na tego typu szkoleniach a nie w szkole?

 • drugifotopstrykacz

  Oceniono 62 razy 52

  Tfu do czego prowadzi nauka Owsiaka. Mały złamał zasady! Bóg tak chciał

 • tom2b

  Oceniono 46 razy 44

  Brawo Maurycy !!!
  PS. Uczmy sie.

 • JagdWehrwolf

  Oceniono 36 razy 30

  Uprasza się czytelników, aby nie dokarmiali dyżurujących dziś trolli - kl001 i hegemon123 (choć pewnie pojawia się inni) - komentarzami, a kierowali ich posty do kosza.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 26 razy 26

  To wzruszające. Brawo Maurycy.
  Łańcuszek dobra: ludzie wspierają datkami WOŚP - WOŚP organizuje kursy pierwszej pomocy - dzielny mały bohater ratuje starszego Pana - Pan wraca do zdrowia! :))
  Dobre bezinteresowne czyny mają sens.
  "Po owocach ich poznacie" :)

 • primadenko

  Oceniono 20 razy 20

  Przestancie, wy rozwodnione mozgi, mieszac polityki do wszystkiego. Dobry uczynek i sluszne uznanie dla chlopca, mam nadzieje, ze nie bedzie w szkole gnebiony przez przyszlych trolli.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 26 razy 18

  Takie to czasy mamy teraz, że posiadanie najzwyklejszych ludzkich odruchów i naprawdę podstawowej wiedzy o udzielaniu tej pomocy, urasta do rangi bohaterstwa:)

 • tad-tad1

  Oceniono 17 razy 17

  Swietnie że młodzi ludzie są lepsi od starszych , którzy najczęściej nie ratują bo nie potrafią ,ale nakręcają filmiki, Szacun Maurycy,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX