Ktoś otruł ptaki na Mokotowie. W nocy znaleziono prawie 150 martwych zwierząt

Animal Rescue Polska poinformowało, że na Mokotowie otruto ponad setkę ptaków. Wiceprezes fundacji wyznaczyła nagrodę dla osoby, która pomoże znaleźć truciciela.

W czwartek około godziny 21 do towarzystwa OTOZ Animals Inspektorat Warszawa wpłynęło zgłoszenie o tym, że na Mokotowie znaleziono prawie 150 martwych ptaków. 

Martwe ptaki na Mokotowie

W sprawę zaangażowała się również fundacja Animal Rescue Polska. Ekipa uczestniczyła m.in. w słynnych poszukiwaniach pytona. Wczoraj w nocy udała się na Mokotów, aby pomóc innych służbom zająć się ptakami.

Tylko 20 znalezionych sztuk udało się uratować - zostały przewiezione do azylu. 

Ptaki na Mokotowie zostały otrute

Pracownicy fundacji walczących o prawa zwierząt nie mają wątpliwości - ktoś otruł ptaki. Mówią, że nie ma możliwości, żeby ponad sto sztuk nagle padło z przyczyn naturalnych.

Sprawa została przekazana już na policję. Zabezpieczono pięć martwych zwierząt i przekazano je do sekcji zwłok. Zaangażowano również Jednostkę Ratownictwa Chemicznego ze Stołecznej PSP - jej pracownicy zabezpieczyli z kolei kilka butelek po środkach chemicznych na insekty, które zauważono w pobliskim śmietniku.

Wczoraj w nocy Animal Rescue poinformowało również, że jego wiceprezes Inga Lechowska, wyznaczyła nagrodę dla osoby, która wskaże truciciela i mordercę ptaków. Przeznaczono na to 500 złotych. 

To skandaliczna sytuacja. Życie mogły stracić też inne zwierzęta - mówi Inga Lechowska.

Widzisz małe pisklę? Lepiej go nie dotykaj. Odbierasz mu lekcję życia

Więcej o: