Ktoś otruł ptaki na Mokotowie. W nocy znaleziono prawie 150 martwych zwierząt

Animal Rescue Polska poinformowało, że na Mokotowie otruto ponad setkę ptaków. Wiceprezes fundacji wyznaczyła nagrodę dla osoby, która pomoże znaleźć truciciela.

W czwartek około godziny 21 do towarzystwa OTOZ Animals Inspektorat Warszawa wpłynęło zgłoszenie o tym, że na Mokotowie znaleziono prawie 150 martwych ptaków. 

Martwe ptaki na Mokotowie

W sprawę zaangażowała się również fundacja Animal Rescue Polska. Ekipa uczestniczyła m.in. w słynnych poszukiwaniach pytona. Wczoraj w nocy udała się na Mokotów, aby pomóc innych służbom zająć się ptakami.

Tylko 20 znalezionych sztuk udało się uratować - zostały przewiezione do azylu. 

Ptaki na Mokotowie zostały otrute

Pracownicy fundacji walczących o prawa zwierząt nie mają wątpliwości - ktoś otruł ptaki. Mówią, że nie ma możliwości, żeby ponad sto sztuk nagle padło z przyczyn naturalnych.

Sprawa została przekazana już na policję. Zabezpieczono pięć martwych zwierząt i przekazano je do sekcji zwłok. Zaangażowano również Jednostkę Ratownictwa Chemicznego ze Stołecznej PSP - jej pracownicy zabezpieczyli z kolei kilka butelek po środkach chemicznych na insekty, które zauważono w pobliskim śmietniku.

Wczoraj w nocy Animal Rescue poinformowało również, że jego wiceprezes Inga Lechowska, wyznaczyła nagrodę dla osoby, która wskaże truciciela i mordercę ptaków. Przeznaczono na to 500 złotych. 

To skandaliczna sytuacja. Życie mogły stracić też inne zwierzęta - mówi Inga Lechowska.

Widzisz małe pisklę? Lepiej go nie dotykaj. Odbierasz mu lekcję życia

Więcej o:
Komentarze (68)
Ktoś otruł ptaki na Mokotowie. W nocy znaleziono prawie 150 martwych zwierząt
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 59 razy 45

  Według mnie to przymiarka do większej akcji. Przecież niedługo zostanie odsłonięty nowy Bardzo Ważny Pomnik, na który NIE WOLNO będzie sr... nawet gołębiom. Stąd przymiarki do masowej eksterminacji miejskiego ptactwa :-))

 • safelogica

  Oceniono 77 razy 23

  Truciciel to zapewne ateista i obcokrajowiec, Polak jak wiadomo jest kochającym przyrodę, zwięrzęta i ludzi katolikiem

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 44 razy 10

  na pewno muzułmanin, a nie polak patriota wyklęty

 • roztoka

  Oceniono 25 razy 7

  Lepiej zamiast kawek, srok i wron żeby były wróble i sikorki. Są o wiele ładniejsze i naprawdę pożyteczne (zjadają kleszcze, komary i muchy). Niestety na wiosnę w okresie lęgowym jaja wróbli i sikorek oraz ich pisklęta są pożerane przez sroki i kawki. Przed akcją ocieplania mogły one jakoś się schronić i uchować w szparach przed drapieżnymi ptakami, ale teraz to prawdziwa katastrofa ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX