Nowe fakty ws. zabójstwa 8-letniego chłopca na Pradze-Południe. Matka z zarzutami. "Użyła noża"

Na Pradze-Południe doszło do makabrycznego zabójstwa. W mieszkaniu na Kamionku znaleziono ciało 8-letniego chłopca. Prokuratura właśnie poinformowała, że zarzuty usłyszała jego matka - 44-letnia Monika K.

O zabójstwie dziecka na Pradze-Południe informowaliśmy dwa miesiące temu. W lipcu w jednym z mieszkań przy ul. Frycza-Modrzewskiego na warszawskiej Pradze-Południe znaleziono ciało chłopca. 

Prokuratura potwierdzała tę informację, ale długo nie chciała zdradzać szczegółów. W środę pojawiły się nowe informacje dotyczące sprawy. 

Praga-Południe. Zabójstwo dziecka

Jak podaje Tvnwarszawa.pl, Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga poinformowała, że zarzuty usłyszała matka zamordowanego chłopca. 44-letnia Monika K. została oskarżona o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Obecnie znajduje się w 3-miesięcznym areszcie, prokuratura będzie wnioskowała o jego przedłużenie. 

Rzecznik-prokurator Marcin Saduś tłumaczy w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że kobieta usłyszała zarzuty już w drugim tygodniu sierpnia. - Wcześniej nie było możliwości przedstawienia jej zarzutów ze względu na zły stan zdrowia kobiety - mówi. Dodaje, że prokuratura zdecydowała się podać informację o zarzutach dopiero teraz, ponieważ badano ewentualność udziału w zbrodni innych osób. - W momencie znalezienia Monika K. była bardzo pokaleczona - tłumaczy prokuratura Saduś. W toku śledztwa wykluczono tę teorię. 

Matka zdradziła motyw

Prokuratura wciąż nie zdradza wielu szczegółów zdarzenia, tłumacząc się jego szczególną drastycznością. Saduś mówi jednak, że Monika K. "użyła noża". Dodaje, że matka 8-latka przyznała się do winy i złożyła obszerne wyjaśnienia. 

- Wskazała również motyw, jakim kierowała się uśmiercając dziecko - mówi Marcin Saduś. Na tym etapie śledztwa nie chce jednak podawać do informacji publicznej, co pchnęło Monikę K. do zabójstwa. 

Okrutne morderstwo 8-letniego chłopca

Z nieoficjalnych informacji wynika, że policję i pogotowie wezwał ojciec 8-letniego chłopca. W dniu morderstwa, wrócił do domu, gdzie zastał martwego już syna i mocno okaleczoną żonę i matkę dziecka. Na ratowanie dziecka było już za późno, matka trafiła do szpitala. 

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: