Drzewo przygniotło samochód. Skutki nocnych wichur w Warszawie

Na samochód zaparkowany na jednej z ulic na warszawskiej Woli spadło drzewo. Musiała interweniować straż pożarna. To pokłosie nocnych wichur, które nawiedziły Polskę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano. To skutek bardzo wietrznej pogody.

Wola. Drzewo spadło na samochód

Na samochód osobowy zaparkowany przy ulicy Szlenkierów na Woli spadł fragment drzewa. Pień uszkodził dach opla - wgniótł go. 

Jak informuje Tvnwarszawa.pl, nikomu nic się nie stało. Ze szkodą poradził sobie jeden zastęp straży pożarnej. Strażacy przecięli pień i zdjęli go z auta. 

Fragment drzewa na samochodzie w Warszawie to pokłosie nocnych wichur, które nawiedziły całą Polskę. Najbardziej odczuli je mieszkańcy województwa małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, do godziny 6 rano odnotowano aż 757 interwencji związanych z pogodą. Ponad 159 tys. osób jest pozbawionych prądu.

Na całym Mazowszu strażacy musieli interweniować znacznie mniej, bo 188 razy - 21 interwencji dotyczyło Warszawy.

Wichur i deszczu można spodziewać się również w poniedziałek - najbardziej na północy i południu Polski. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet 85 km/h. RCB informuje, że na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach mogą pojawić się gwałtowne burze z gradem.

Z naturą nie ma żartów. Jak uniknąć porażenia piorunem, gdy zastanie nas burza?

Więcej o: