Szalał złotym autem po Warszawie i zagrażał pieszym. Teraz stanie przed sądem. Jest opinia biegłych

Maciej P. został zatrzymany po jednym z szaleńczych rajdów ulicami Warszawy. Wpychał się przed inne samochody zmieniając nagle pasy ruchu, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, nie stosował się do zakazów prędkości, a nawet jeździł chodnikami. Dotychczas unikał kary, bo uznawano go za niepoczytalnego. Właśnie do sądu skierowano akt oskarżenia.

Do zatrzymania 42-letniego Macieja P. doszło w marcu tego roku. Wcześniej jedno z jego wykroczeń zarejestrowali na nagraniu świadkowie. Widać na nim, jak mężczyzna gna ulicami Warszawy nie zważając na przepisy drogowe. Omal nie potrąca też pieszego.

Rajd lexsusem w centrum Warszawy. Maciej P. stanie przed sądem

W marcu Maciej P. został zatrzymany przez policję. Funkcjonariuszom powiedział wówczas, że "gdyby chciał uciec, to by to zrobił". Wstępne badania moczu wykazały, że miał w organizmie amfetaminę i metamfetaminę. Wcześniej mężczyzna wielokrotnie tracił prawo jazdy, później jednak odzyskiwał uprawnienia. W toczących się przeciwko niemu sprawach orzekano, że był niepoczytalny. Dlatego też za każdym razem dochodziło do umorzenia postępowania. Aż do teraz.

Jest akt oskarżenia. Maciej P. stanie przed sądem

Wygląda na to, że Maciej P. w końcu odpowie za swoje czyny. Jak informuje TVN Warszawa, Prokuratura Rejonowa na Mokotowie skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia. Biegli psychiatrzy uznali, że podczas szaleńczego rajdu mężczyzna był tylko w stanie ograniczonej poczytalności. Kierowca złotego lexusa nie uniknie więc procesu, jak w poprzednich przypadkach, gdy uznawano go za niepoczytalnego.

Maciej P. od marca jest w areszcie. Prokuratura informuje, że ostatecznie zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków nie potwierdziły się. Mężczyzna odpowie jednak za narażenie życia pieszych na niebezpieczeństwo oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Jak jeżdżę po Warszawie, to...

Więcej o:
Komentarze (71)
Szalał złotym autem po Warszawie i zagrażał pieszym. Teraz stanie przed sądem. Jest opinia biegłych
Zaloguj się
 • szela81

  Oceniono 41 razy 41

  Ale koleś miał plecy, łapią go niepoczytalny, potem odzyskuje już poczytalny? A potem znów niepoczytalny. Myśle ze jakby jechał astra 2 to by inaczej się potoczyła sprawa już za pierwszym razem

 • buk.humor.dziczyzna

  Oceniono 39 razy 37

  zamknąć bydlaka w Tworkach na 50lat

 • pilot.tv

  Oceniono 30 razy 26

  Zientarski tez dostał wyrok (5 albo 8 lat) i nie przesiedział ani roku. Nie ma sie czym gosciu stresowac.

 • pan_mamon

  Oceniono 22 razy 18

  Prawidłowo. Posadzić gnoja na parę latek.

 • heliheli

  Oceniono 19 razy 17

  gruby oblech szalal lexusem ..... tzn ze ma w policji albo prokuraturze duzo rodziny .

 • saves

  Oceniono 18 razy 16

  Myślałem, że w pierwszej kolejności samochód do zgniatarki...

 • a.k.traper

  Oceniono 17 razy 15

  To znaczy jest pier...ęty i ma prawo jazdy, może jeszcze pozwolenie na broń?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX