W wilanowskiej podstawówce 6-latki uczą się w bibliotece. Bo jeden z ojców zmierzył sale lekcyjne

Dzieci w szkole podstawowej w Wilanowie uczyły się w salach znajdujących się w piwnicy. Wzbudziło to wątpliwości jednego z rodziców. Poszedł tam z miarką i okazało się, że nie nadają się do użytku.

W Szkole Podstawowej nr 261 w stołecznym Wilanowie jest problem z salami lekcyjnymi. Część zajęć odbywa się w pobliskiej bibliotece. 

Zajęcia odwołane przez zbyt niskie sufity

Rodzice uczniów szkoły podstawowej zostali poinformowani na początku roku, że część zajęć będzie odbywała się w klasach umiejscowionych w piwnicy. Większość z nich to zaakceptowała. Nie wszyscy byli jednak zadowoleni. Powierzchnia klas wzbudziła niepokój jednego z rodziców, którzy udał się do szkoły z miarką. Po zmierzeniu wysokości klas, okazało się, że sufity są zbyt niskie.

Zgodnie z przepisami klasy powinny mieć co najmniej trzy metry wysokości. Piwniczne pomieszczenia w Szkole Podstawowej im. Stanisława Kostki Potockiego nie spełniły tego wymogu. Musiano odwołać w nich zajęcia. 

O bardzo podobnej sytuacji pisaliśmy pod koniec zeszłego roku. Wtedy chodziło o Szkołę Podstawową nr 312 na Pradze-Południe. Tam również część zajęć odbywała się w przyziemiu placówki. Po kontroli sanepidu, zakazano prowadzenia zajęć, ponieważ sufity miały 2,5 metra wysokości. 

6-latki uczą się w bibliotece

Elwira Wiechecka, rzeczniczka prasowa dzielnicy Wilanów przyznaje, że o problemie zbyt niskich sufitów w Szkole Podstawowej nr 261 było wiadomo już pod koniec ubiegłego roku szkolnego. Nieprawidłowości wyszły podczas kontroli sanepidu, który zakwestionował wysokość pomieszczeń. Z użytkowania wyłączono 10 sal lekcyjnych, które znajdowały się w piwnicy budynku. Nie przyjęto też odwołania placówki, nie zgodzono się na żadne odstępstwa. 

Czy dzieci uczyły się w salach lekcyjnych, o których sanepid wydał negatywną opinię? Elwira Wiechecka mówi, że pierwsze o tym słyszy. Z jej wiedzy wynika, że w tym roku szkolnym zajęcia nie odbywały się w piwnicznych pomieszczeniach szkoły.

W tej chwili staramy się opracować zakres prac, które pozwolą na ponowne użytkowanie sal. Część dzieci udało się rozmieścić w innych salach lekcyjnych. Jedna grupa uczniów zerówki ma obecnie zajęcia przy ulicy Kolegiackiej, gdzie mieści się biblioteka i centrum kultury - mówi rzeczniczka.

Rodzice nie są zadowoleni z takich rozwiązań. Zapowiadają, że będą interweniować. Chcą porozmawiać z burmistrzem dzielnicy Wilanów, Ludwikiem Rakowskim.

O komentarz poprosiliśmy również Szkołę Podstawową nr 261. Czekamy na odpowiedź. 

Matka bała się zaszczepić dziecka. Kilkutygodniowa dziewczynka walczyła o życie

Więcej o: