"Warszawski Tetris" na Ochocie. Przez awarię ważne skrzyżowanie zostało sparaliżowane

W środę na ważnym skrzyżowaniu na Ochocie zapanował chaos. Zdjęcie z ulicy Grójeckiej obiegło media społecznościowe i zostało ochrzczone "warszawskim tetrisem". Niestety przez awarię sygnalizacji w korku utknęli zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej.

W środę po południu przejechanie przez skrzyżowanie ulic Wawelskiej i Grójeckiej na warszawskiej Ochocie było praktycznie niemożliwe. Zarząd Dróg Miejskich tłumaczy, że winna była awaria sygnalizacji świetlnej.

"Warszawskich tetris" na Ochocie

Jedno z ważniejszych skrzyżowań na Ochocie było zupełnie zakorkowane. Zator, który wytworzył się przez niedziałającą sygnalizację świetlną, doprowadził do absurdalnej sytuacji. Doskonale widać to na zdjęciu opublikowanym na Facebooku na profilu  "Mordor na Domaniewskiej".

W tej sytuacji kierujący są: A) w Tetrisie, B ) w Tetrisie, C) w Tetrisie - pisali prowadzący profil.

Wiele osób zareagowało na to zdjęcie dowcipnie. "Spokojnie, jeśli to tetris, to któraś pełna linia powinna się zaraz skasować" - pisze Piotr. Część z osób uważa nawet, że zdjęcia powinno znajdować się na egzaminie na prawo jazdy z pytaniem "kto ma pierwszeństwo?".

Nie wszystkim jest jednak do śmiechu. Niektórzy uważają, że do sytuacji wcale nie doszło przez awarię sygnalizacji, ale przez bezmyślność kierowców. Pani Karolina pisze, że na tym skrzyżowaniu zawsze jakiś samochód wciska się pod tramwaj.

"Akurat w tym nie ma nic zabawnego - pokazuje, że ludzie nie potrafią jeździć. Prosta zasada nie jestem pewien czy przyjadę, nie wjeżdżam" - napisał pan Bartosz pod zdjęciem. 

Winna sygnalizacja

Zarząd Dróg Miejskich potwierdza informację o awarii sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Grójeckiej i Wawelskiej. Informacja o niedziałających światłach wpłynęła około godziny 17, o godz. 19 światła już działały. Wtedy sytuacja znacznie się poprawiła. 

Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM tłumaczy, że "warszawski tetris" to wynik kumulacji dwóch czynników - awarii sygnalizacji i popołudniowego szczytu.

Mieszkańcy mówią, że u zbiegu ulic Grójeckiej i Wawelskiej w godzinach szczytu korkicodziennie. "Nie aż takie, ale zawsze są" - mówi jeden z mieszkańców okolicy. 

Rondo przy Wołoskiej w Warszawie niebezpieczne? Jak poruszać się po rondzie z pięcioma pasami?

Więcej o:
Komentarze (85)
"Warszawski Tetris" na Ochocie. Przez awarię ważne skrzyżowanie zostało sparaliżowane
Zaloguj się
 • simon_r

  Oceniono 45 razy 37

  Od wielu już lat nie widziałem policjanta drogówki kierującego ruchem.... czyżby już przestali ich tego uczyć??… przecież właśnie to się powinno wydarzyć w przypadku awarii

 • michaelus

  Oceniono 29 razy 27

  Znak droga z pierwszeństwem przejazdu, na jezdni wymalowane znaki poziomie ustąp i a kierowcy się gubią, bo wyłączyli światła. Ciekawe, czy któryś z tych, który zatarasował torowisko dostał mandat.

 • nessuno

  Oceniono 32 razy 22

  Niektórzy uważają, że do sytuacji wcale nie doszło przez awarię sygnalizacji, ale przez bezmyślność kierowców.
  Prosta zasada, jeśli widzisz chamie, że nie zjedziesz ze skrzyżowania, to się na nie nie wpychaj na siłę. Ale dla większości baranów na tych zdjęciach, to abstrakcja. Przynajmniej połowa z tych cymbałów powinna załapać się na mandat, ale kulsony mają inne zadania.

 • gg7887

  Oceniono 19 razy 17

  Każdy z mandatem. Nie wolno wjeżdżać na skrzyżowanie bez możliwości opuszczenia.

 • mxx01

  Oceniono 18 razy 12

  Wina po stronie kierowców autobusu. Oni wepchali się widząc tramwaj

 • walkirrr

  Oceniono 15 razy 11

  kulsony w miedzy czasie ochraniały pomniki przed obrazą uczuć smoleńskich

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX