Prokuratura: W okolicy znalezienia ciała Jolanty Brzeskiej znajdowało się więcej osób. Szukamy ich

Ciało Jolanty Brzeskiej - działaczki walczącej o prawa lokatorów w stolicy -
znaleziono w 2011 roku. Śledztwo w sprawie śmierci kobiety nadal trwa. Po 7 latach policja zaapelowała do świadków, którzy byli w okolicy, gdzie znaleziono ciało.

W poniedziałek rano Centralne Biuro Śledcze Policji opublikowało komunikat, w którym apeluje do osób, które 1 marca 2011 roku przebywały w alei Brzóz w Lesie Kabackim, gdzie znaleziono zwęglone ciało Jolanty Brzeskiej. Natknął się na nie spacerowicz, który poinformował o tym policję. 

Osoby, które znajdowały się tego dnia w Lesie Kabackim proszone są o kontakt z policjantami z warszawskiego oddziału CBŚP pod nr tel. (22) 60-180-58.

Kto znalazł ciało Jolanty Brzeskiej?

Jak czytamy w informacji opublikowanej przez CBŚP: "Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że ciało kobiety zostało zauważone także przez osoby tam spacerujące, których personaliów do chwili obecnej nie ustalono".

Prokurator Maciej Załęski z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, która obecnie bada sprawę śmierci Jolanty Brzeskiej, tłumaczy, że nie chodzi o osoby, które jako pierwsze zgłosiły się z informacją o zwłokach w Lesie Kabackim. Policja i prokuratura poszukują innych świadków. 

Personalia osób, które natknęły się na ciało kobiety i zgłosiły to na policję, były znane od początku śledztwa. Świadkowie ci zostali przesłuchani i przeprowadzono z nimi wszystkie konieczne czynności - tłumaczy prokurator Załęski.

Dodaje, że w toku śledztwa ustalono jednak, że w okolicy znajdowały się również inne osoby, które również mogły coś zauważyć. Jeśli faktycznie tak było, mogą okazać się cennymi świadkami w sprawie Jolanty Brzeskiej.

Komunikat CBŚP apeluje właśnie do nich - dodaje prokurator.

Śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej

Jolanta Brzeska była działaczką walczącą o prawa lokatorów. Walczyła m.in. o mieszkania w reprywatyzowanej kamienicy przy ul. Nabielaka 9 na Mokotowie

1 marca 2011 r. opuściła mieszkanie i już do niego nie wróciła. Sześć dni później policja znalazła jej zwęglone zwłoki na skraju Lasu Kabackiego. W toku śledztwa rozważano zarówno hipotezę samospalenia, jak i zabójstwa.

Komisja reprywatyzacyjna o Noakowskiego 16: Rodzina Waltzów ma oddać miliony złotych

Więcej o:
Komentarze (33)
Kto znalazł ciało Jolanty Brzeskiej? Prokuratura ustaliła, że więcej osób mogło widzieć, co się stało
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 16

  Śmieszni są ci policjanci, którzy uważają, że KTOŚ jest w stanie pamiętać czy 1 marca 2011 roku był w Lesie Kabackim i czy szedł ta czy inna ścieżką. Przecież ci ludzie nawet nie wiedzą, czy to był poniedziałek, czy może inny dzień tygodnia....

  A poza tym to CO to da? Czyżby liczono na to, że ktoś sobie przypomni że widział potencjalnego sprawcę i po 8 latach DOKŁADNIE opisze jak wyglądał?
  Żenada, jak całe to śledztwo... :-(

 • cezar85

  Oceniono 13 razy 13

  czas się dowiedzieć, na czyje polecenie tyle lat policja kryła morderców

 • ola1840

  Oceniono 13 razy 11

  I to mnie przeraża... w Polsce tak właśnie giną ludzie. To oczywiste, ze była niewygodnym elementem w tym sporze. Tam się policja powinna rozejrzeć.

 • piotrm74

  Oceniono 14 razy 10

  Szkoda że pierwsze 5 lat zostało totalnie zignorowane.... No cóż, ale była taka chwila....

 • peppers01

  Oceniono 20 razy 8

  Apel raczej bezcelowy. Kto niby pamięta co dokładnie robił konkretnego dnia przed ośmiu laty?
  No chyba, że faktycznie osoba taka widziała palące się ciało lub coś równie podejrzanego. Tyle tylko, że jeśli nie zgłosiła wówczas tego faktu policji to zgłaszając go obecnie musi liczyć się z postawieniem jej zarzutu (co najmniej) niezawiadomienia organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa.

 • 48paka

  Oceniono 6 razy 6

  Wybitni fachowcy prowadzili to śledztwo... proszę o ich nazwiska, stanowiska i gaże....

 • gtpress

  Oceniono 6 razy 6

  to przez 7 lat ktoś bral pensje i nie robil nic? a czy POLICJA już przesluchala tego, co się tak pocil przed Komisja na wspomnienie Lasku Kabackiego?

 • ad2009

  Oceniono 7 razy 5

  Ale dlaczego tak szybko? Juz po 7 latach? Nie mozna poczekac do 10 lub 15??

 • smok61

  Oceniono 15 razy 5

  No dobrze gazetko ..
  Postawiono jednak taką tezę , że w aferę przejomawnia mieszkań przez mafię, zaangażowane były polskie media.
  Jest oskarżenie , że wielu dziennikarzy i wiele gazet brało w tym udział nie wszczynając wielkiej krajowej awantury ....
  ...podobno niektórzy dziennikarze dostali mieszkania w wykradzinych kamienicach .
  =================
  Musimy sobie zdać sprawę z faktu , że W WARSZAWIE ZOSTAJE SPALONA ŻYWCEM KOBIETA ....

  ......A MEDIA MILCZĄ !
  Policja policją ....a co robiła wtedy Gazetka ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX