Czy mieszkańcy okolic Stadionu Narodowego muszą być zakładnikami wydarzeń w tym obiekcie? [LIST]

"Czy blokowanie okolic Narodowego to jedyny sposób prewencji i ochrony mieszkańców przed bandą wandali i chuliganów? Czy na Saskiej Kępie można jeszcze w ogóle normalnie mieszkać?" - pisze do nas pani Barbara.

Jestem totalnie oburzona. Dziś (środa, 2 maja, przyp. red.) o godzinie 14 mój mąż próbował wjechać na Saską Kępę, pod nasz blok przy ulicy Brazylijskiej. Posiadamy na samochodzie nalepkę mieszkańca, bo często blokują wjazd na ulice Saskiej Kępy, gdy dzieje się coś na Narodowym (2 maja o 16 odbywał się tam Puchar Polski, mecz Legia Warszawa-Arka Gdynia, przyp. red.). Niestety, tym razem nalepka nie pomogła.

Policjanci stwierdzili, że nikogo nie wpuszczają, bo... rozruby kibiców. Uważam, że to skandal, że nie można dojechać do własnego domu, a policja rozkłada ręce. Czy ja mogę spać spokojnie w takim razie? Jaką mam gwarancję, że mi w tym czasie ktoś mieszkania nie rozniesie?!?!

Czy naprawdę mieszkańcy okolic Stadionu Narodowego muszą być zakładnikami wszystkich wydarzeń w tym obiekcie? Czy blokowanie okolic Narodowego to jedyny sposób prewencji i ochrony mieszkańców przed bandą wandali i chuliganów? Czy na Saskiej Kępie można jeszcze w ogóle normalnie mieszkać?

- pani Barbara

Mieszkasz na Saskiej Kępie? Masz podobne odczucia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (70)
Czy mieszkańcy okolic Stadionu Narodowego muszą być zakładnikami wydarzeń w tym obiekcie? [LIST]
Zaloguj się
 • marc.pl

  Oceniono 59 razy 43

  Długo tym stadionem narodowym narodowi Polacy cieszyć się nie będą gdyż sami go podpalą - wczoraj niewiele brakowało aby dach i telebimy spłonęły, osoby z małymi dziećmi uciekały w popłochu z tego stadionu. Dla narodu który jest na najniższym szczeblu rozwoju cywilizacyjnego w Europie wystarczy zwykła łąka wśród pól aby rozegrać puchar Polski.

 • gapcio2010

  Oceniono 40 razy 28

  Bo to jest przeciez DZIKI KRAJ !!!!

 • bmarten

  Oceniono 27 razy 25

  Towarzysze milicjanci nie mają sił i środków, by sobie zawracać doopę ochroną jakiejś Saskiej Kępy, bo tysiące ich muszą czuwać nad konusem, jego dziupla przy Ciemnogrodzkie, jego przydupasami i moherami urządzającymi miesiączki na Krakowskim Przedmieściu.

 • yeronimo

  Oceniono 14 razy 14

  W Polsce wszystko się buduje zbiorową histerią, jak HGW proponowała aby stadion wybudować w Łomiankach w szczerym polu, to było wielkie larum, hańba i inne bzdety. Miasto szybko by postawiło stadion, a sprzedaż terenu w tym miejscu by zwróciło mase kosztów. Dziś co impreza to cała okolica cierpi, zamykany jest most, bo kibice wracają, bo koncert się skończył. Nikt na świecie nie buduje stadionów w takiej odległości od centrum i tak zamieszkanym terenie! W Polsce wszystko musi być przegięte o 300% jak już się coś buduje!

 • anna_pot

  Oceniono 11 razy 11

  skandalem jest, że występująca wśród kibiców dość licznie bandyterka nie jest przez policje wyłapywana i pacyfikowana. To jest jakaś parodia, że z okazji meczu robi się jakieś strefy wyłączone z pod prawa. Strefy rozszerzają się na ciągi komuniakcyjne, autobusy, pociągi. Są przecież różne inne imprezy masowe i poczas nich to zjawisko nie występuje. Czy wychodząca z koncertu rokowego młodzież ma przyzwolenie na demolowanie miasta? Skąd te absurdalne przywileje dla piłki nożnej? Kto pokrywa te wszystkie straty?

 • miodowocytrynowa

  Oceniono 33 razy 11

  " RozrUby" kibiców? czy w tej redakcji pracują debile, co takie byki walą?

 • Renata Mianowska

  Oceniono 17 razy 9

  To nie chuligani - tylko prawdziwi polacy - młodzież błogosławiona na jasnej górze - ochrona policji im się należy. Wczoraj na dworcu Warszawa Wschodnia policjanci kazali czekającym na pociąg chować się do przejść podziemnych - gdyż demolka się jeszcze nie skończyła i kibolskie bandziory mogły nas poobrzucać kamieniami i butelkami z jadącego pociągu.

 • andgad

  Oceniono 9 razy 9

  Tak to jest jak taki duży obiekt buduje się w mieście! Mądrzy ludzie zwracali uwagę, ale głosi zdecydowali politycznie a nie logicznie-funkcjonalnie!!!

 • Dariusz Koszkul

  Oceniono 12 razy 8

  e to i tak macie lepiej. w tychach stadion wybudowano w odleglosci 50 m od zabudowan mieszkalnych ( fakt ze na miejscu starego stadionu). w dni meczowe nie da sie tam funkcjonowac. ceny mieszkan spady o 30 %. kibolskie obszczyjmury leja pod oknami, chlaja tanie piwska a w derbowe mecze urzadzaja gonitwy z policja ( jak mecz z gks katowice). wieczorem poswiata ze stadionu powoduje ze nie trzeba swiecic swiatla w pokojach, do tego halas, kibolskie wyzwiska i przyspiewki, uciazliwosc. no ale pomnik wladzy jest ( a ze frekwencja wynosi 35% objetosci stadionu to inna historia).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX