"Ktoś, kto wymyślił taką organizację ruchu, powinien zostać zwolniony dyscyplinarnie"

- Kilka miesięcy temu miałem pecha w niedzielne popołudnie utknąć w korku na Wisłostradzie po zjeździe z mostu Grota na odcinku między mostem Grota a Krasińskiego - pisze do nas pan Maciej.

Stałem tam dokładnie godzinę, z dwójką małych dzieci w samochodzie, drących się wniebogłosy. Nie było jakiejkolwiek możliwości wyrwania się z tego piekła, ani żadnych informacji, co jest tego przyczyną.

Okazało się, że w tym czasie po Wisłostradzie biegali maratończycy, a cały ruch z Wisłostrady w stronę Mokotowa był skierowany na Krasińskiego. Blokowało się więc na zjeździe w Krasińskiego - ruch z trzech pasów na Wisłostradzie musiał się upchnąć na jednym pasie przed skrzyżowaniem z Gwiaździstą.

Jak wspomniałem, przejechanie tego krótkiego odcinka zajęło nam godzinę. Ktoś, kto wymyślił taką organizację ruchu i utrudnił życie tysiącom warszawiaków wracających z weekendu do domów, powinien zostać dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

Jeśli biegi i inne wydarzenia mają terroryzować całe miasto to już lepiej, żeby Warszawa była zaściankowym miastem bez biegów, maratonów i innych wydarzeń ulicznych. To nie jest potrzebne do szczęścia warszawiakom. 

- Maciej.

Co sądzisz na ten temat? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (61)
"Ktoś, kto wymyślił taką organizację ruchu, powinien zostać zwolniony dyscyplinarnie"
Zaloguj się
 • Oceniono 39 razy 35

  Wystarczy popatrzeć co się wyprawia i jaki burdel robią różne ćwoki z tzw. służb wokół stadionu zwanego narodowym jak jest jakiś mecz lub inna imprezka. Wiazdy na Saską Kępę zablokowane, przejazd dalej na Goclaw i z Goclawia niemożliwy.

 • Jan Kowal

  Oceniono 51 razy 35

  A projektanta co podzielil pas do zjazdu na Wisłostradę na 2 oddzielne części pier... barierami pogonić bez majtek po Starym Mieście

 • miecio1313

  Oceniono 13 razy 9

  niech biegają, niech będą objazdy ale niech do tych objazdów dostosują sygnalizację świetlną. nawet jak coś kopią czy remontują dłuższy czas to na objazdach sygnalizacja pozostaje po staremu- efekt kilometrowe korki a czasy na światłach jakby żadnych objazdów.

 • green_is_bad

  Oceniono 93 razy 9

  Pedalarze zaraz Ci napiszą, że powinieneś wieźć te dzieci rowerem cargo!

 • japka_putina

  Oceniono 14 razy 8

  Zgadzam się z autorem listu. Nawet tępota taka, jaka dotknęła HGW powinna mieć swoje granice. Organizowanie maratonów z blokowaniem miasta na kilka godzin skończy się obrzucaniem biegaczy butelkami.

 • pwiejacz

  Oceniono 13 razy 7

  Problem jest w tym, że te biegi po ulicach są zbyt często i powszednieją również miastu i jego służbom, w związku z czym jest zbyt mało informacji gdzie i kiedy będzie bieg i nikt nie przygotowuje objazdów, licząc że ludzie jakoś sobie poradzą. Drugim problemem jest że zbyt często biegi są na tej samej trasie. W szczególności na odcinku Wisłostrady od Mostu Poniatowskiego do Gagarina. Jeżeli nie ma dojazdów do posesji przez 12 niedziel w roku, to powinny być wypłacane odszkodowania dla mieszkańców (i firm które działają w niedziele) za ograniczenie możliwości korzystania z własnego mienia lub za ograniczenie możliwości prowadzenia działalności. Gdyby organizatorzy biegów coś takiego płacili, pomyśleliby dwukrotnie czy warto dezorganizować życie mieszkańcom.

 • Przemek Sawnor

  Oceniono 8 razy 6

  Stałem w tym samym korku i powiem więcej. Sygnalizacja świetlna na zjedździe w krasińskiego działała, a wąsaty policjant zamiast stanąć i kierować ruchem to z rozbrajającą szczerością burknął, że on nie jest od tego

 • miguell

  Oceniono 38 razy 6

  Bo problemem tego miasta nie jest ilość samochodów, dwa razy większa na mieszkańca niż w Berlinie tylko piesi, biegający, rowerzyści, mieszkańcy, ogródki działkowe. Jeszcze parę obwodnic, ringów, parkingów i ekspresówek przydałoby się aby powiększyć korki.

 • piotrm74

  Oceniono 27 razy 5

  Prawie to samo jak Warszawa jedzie z wakacji i stoi w korku bo Ty masz dożynki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX