#MojaDzielnica - nowy cykl w Metrowarszawa.pl. Odkryj to, co najlepsze w twojej okolicy

Moja Dzielnica. Serwis Metrowarszawa.pl od października rozpoczyna projekt poświęcony warszawskim dzielnicom. Każdy miesiąc będzie poświęcony jednej z 18 dzielnic stolicy.

Opowiemy Wam o tym, co w każdej dzielnicy najciekawsze. Odkryjemy przed Wami miejsca, o których może nigdy nie słyszeliście. Zachęcimy do eksplorowania swojej okolicy w zupełnie nowy sposób.

Powiemy, gdzie smacznie i niedrogo zjeść, na co zwrócić szczególną uwagę. A tych, co jeszcze nie kochają swojej dzielnicy, zdradzimy, za co warto ją pokochać.

W każdy poniedziałek i piątek

W każdy poniedziałek i piątek ukaże się w naszym serwisie jeden materiał poświęcony danej dzielnicy w Warszawie

Zaczynamy od - #MojegoMokotowa. Śledźcie teksty w metrowarszawa.pl od poniedziałku 2 października i oczywiście - wysyłajcie swoje historie i doświadczenia związane z dzielnicą, a także refleksje na temat tekstów. Czekamy na wasze listy pod adresem: metrowarszawa@agora.pl.

Agata i Łukasz o Warszawie

Teksty do cyklu "Moja dzielnica" tworzyć będą osoby mocno związane z Warszawą. Pierwszym autorem jest Łukasz Chmielewski, dziennikarz i scenarzysta, redaktor naczelny serwisu AlejaKomiksu.com, współautor (wraz z Arturem Łukaszewskim) biografii boksera Rafała Jackiewicza "Życie na ostrzu noża". 

Drugą twarzą #MojejDzielnicy" będzie dziennikarka Agata Michalak. Jest m.in. autorką reportażu o polskich kulinariach zatytułowanego „O dobrym jedzeniu”. Współtworzyła i prowadziła magazyn kulturalno-kulinarny „Kukbuk”, szefowała miesięcznikowi „Aktivist”, pisywała do berlińskiego dwutygodnika „Zitty”, „Wysokich Obcasów” czy „Exklusiva”. W weekendy regularnie pochyla się nad nieoczywistymi hobby mieszczuchów na łamach Weekend.gazeta.pl. Ciekawi ją życie wielkiego miasta. 

Tak zmieniła się Warszawa w ciągu 50 lat. Okolice Arkadii - nie do poznania [WIDEO]

Więcej o: