Gwiazdy muzyki klasycznej w Arkadach Kubickiego. Transmisja na żywo z Wiednia przyciągnęła tłumy

Pogoda dopisała. Publika też. Transmisja na żywo słynnego wiedeńskiego Koncertu Nocy Letniej odbyła się w pięknych okolicznościach natury, bo w ogrodzie dolnym Zamku Królewskiego.

Tuż przed godziną 20:30 przed wejściem do Ogrodu Dolnego Zamku Królewskiego zrobiło się tłoczno. Chętnych, aby usłyszeć i zobaczyć Filharmonię Wiedeńską nie brakowało. Przyszły pary i single. Studenci i emeryci. Nie zabrakło też rodzin z dziećmi.

Przyjemnie, pod kocami

Nie zniechęcił ich chłodny wieczór. Mogli bowiem liczyć na koc od organizatorów, a w przypadku deszczu - na pelerynę. Usadowili się wygodnie na trawie i czekali na rozpoczęcie relacji na żywo. Prosto z ogrodu wiedeńskiego pałacu Schönbrunn.

Rozmowy ucichły, kiedy na ekranie pojawił się dyrygent i pianista Christoph Eschenbach. Urodzony we Wrocławiu artysta poprowadził jedną z najbardziej cenionych orkiestr na świecie.

Filharmonicy wiedeńscy zagrali dla publiczności utwory Antonína Dvoráka, Piotra Iljicza Czajkowskiego, Sergeja Rachmaninowa oraz Igora Strawińskiego. Pojawiło się również znane wszystkim dzieło Johna Williamsa. Utwór z filmów o „Harrym Potterze” - "Hedwig’s Theme”. Motywem przewodnim koncertu były bajki i mity.

Gromkie brawa otrzymała solistka Renée Fleming. Amerykańska śpiewaczka operowa i jazzowa występuje w największych operach na świecie m.in. w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Royal Opera House w Londynie i La Scali w Mediolanie. 

Zobaczcie jak było w Arkadach Kubickiego - tu nasza relacja na żywo.

Barcelona, Pekin, Seul i Warszawa

Majowe Koncerty Nocy Letniej organizowane są od 2004 roku. Co roku przyciągają ok. 100 000 melomanów. W poprzednich latach wydarzenie transmitowano na wielkich ekranach w Madrycie, Londynie, Bukareszcie i Monzy. W tym roku po raz pierwszy - kilku europejskich miastach jednocześnie. Filharmonicy Wiedeńscy zabrzmieli w Barcelonie, Pekinie, Seulu i naszym mieście.

Na gości czekały dodatkowe atrakcje. Specjalne stoisko z okularami VR, które umożliwiają wirtualny spacer 360° po Wiedniu, a także słodkie niespodzianki.

Organizatorem wydarzenia było Biuro Promocji Miasta Wiednia - WienTourismus. Wstęp na koncert był bezpłatny.

Więcej o: