Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich po raz pierwszy w Warszawie! Poczuj się jak w Wiedniu

Transmisja Koncertu Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich odbędzie się w Warszawie po raz pierwszy. Wcześniej koncerty na telebimach można było oglądać na żywo między innymi w Londynie, Bukareszcie i Monzy.

Koncert odbędzie się na wielkich ekranach w kilku europejskich miastach jednocześnie.

Barcelona, Pekin, Seul, a teraz Warszawa

Wiedeńczycy będą mieli szansę posłuchać orkiestry na żywo w ogrodzie pałacowym Schönbrunn. Warszawiacy - w niemniej pięknych okolicznościach natury, bo w ogrodzie dolnym Zamku Królewskiego.

Transmisja na żywo Koncertu Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich odbędzie się w tym samym czasie również w Barcelonie, w Pekinie oraz w Seulu.

Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich po raz pierwszy w Warszawie! Poczuj się jak w Wiedniu

Muzyczna podróż w czasie 

O muzycznym spektaklu mówi się od dawna. Nic dziwnego, 25 maja zobaczymy i usłyszymy m.in. Filharmoników Wiedeńskich pod batutą Christopha Eschenbacha i w akompaniamencie sopranistki Renée Fleming.

Artyści zagrają znane wszystkim utwory Antonína Dvoráka, Piotra Iljicza Czajkowskiego, Siergieja Rachmaninowa i Igora Strawińskiego. Mottem przewodnim tegorocznego koncertu są bajki i mity.

Niestraszna nam pogoda

Organizatorzy zachęcają do przyjścia nawet wtedy, gdy nie uda im się zamówić na ten dzień udanej pogody. W przypadku deszczu na gości czekać będą specjalne przeciwdeszczowe peleryny. Dla wszystkich gości przygotowano darmowe koce piknikowe. Co ciekawe, ci którzy będą mieli ochotę, będą mogli ze sobą przynieść własne niewielkich rozmiarów krzesła.

Według wielu melomanów, Fiharmonicy Wiedeńscy to najlepsza orkiestra na świecie. Od lat koncertuje w największych miastach na całym świecie.

Doroczny Koncert Nocy Letniej Filharmoników w Wiedniu przyciąga co roku ok. 100 tys. osób. W Warszawie muzyczny spektakl rozpocznie się 25 maja o godz. 20.30. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Więcej o: